8 жовтня, Київ - Дністровська Комісія - транскордонний орган управління басейном річки Дністер на чолі з Молдовою і Україною - виходить на якісно новий рівень вирішення проблем розподілу води та її забруднення на території обох країн.
Як відомо, 17 вересня 2018 року в Кишиневі відбулася зустріч урядів Республіки Молдова та України разом з неурядовими організаціями та представниками науки для проведення першого засідання Комісії зі сталого використання та захисту басейну річки Дністер.
Микола Кузьо, заступник Міністра екології та природних ресурсів України, і Валентина Цапіш, Державний секретар Міністерства сільського господарства, регіонального розвитку та навколишнього середовища Республіки Молдова, були обрані співголовами Комісії та першими особами в поданні та захисті інтересів обох країн. Створення такого органу стало результатом Договору про співробітництво по басейну Дністра між Молдовою і Україною від липня 2017 року, обговорення якого почалося більше 13 років тому.
Дністровська Комісія створює унікальну можливість розширити і зміцнити існуючий механізм співпраці. Вона націлена на створення спеціальної платформи для діалогу, щоб стимулювати взаємовигідні рішення в питаннях сталого розвитку та стабільності в басейні, справедливого поділу водних ресурсів тощо.
Особливу увагу учасники приділяють питанням гідроенергетики, забруднення річки в містах Сороки (Молдова) і Цекінівка (Україна, Вінницька область).
Робота по зміцненню співпраці в басейні Дністра та підтримки функціонування Дністровської Комісії проходить в рамках проекту ОБСЄ та ПРООН «Сприяння транскордонному співробітництву та комплексного управління водними ресурсами в басейні річки Дністер», який фінансується Глобальним екологічним фондом (ГЕФ) та реалізується за підтримки Європейської економічної комісії Організації Об'єднаних Націй (ЄЕК ООН).
Друге засідання Комісії заплановано на березень-квітень 2019 року в Києві.