Про це повідомив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
«Зниження прибутковості виробництва молока в Україні відбувалося на фоні стрімкого зростання світових молочних індексів. Важко згадати, коли рік починався так приємно для тих, хто продає біржові молокопродукти на світовому ринку. Однак Український молочний ринок цього не відчув, адже у нас висока сезонність, і взимку у нас мало молока, тому ми майже не експортуємо біржові товари», — сказав він.
За словами економіста, в лютому 2019 року УМІ був на 2,4% нижчим, ніж за такий самий місяць 2018 року і був найнижчим за останні три роки. Нижчою прибутковість виробництва молока була лише в лютому 2016 року та в лютому 2015 року. Отже, це третій найгірший показник прибутковості історично.
«Якщо взяти два місяці року, то загальний прибуток наших виробників молока знизивя на 8% порівняно до минулого року. Це досить багато, але ми сподіваємося, що ситуація почне виправлятися вже в березні, хоч в попередні два роки УМІ в березні неодмінно знижувався. Та зараз резерв для підвищення УМІ, враховуючи ситуацію в світі, точно є», — зазначив Андрій Ярмак.
Нагадуємо, 5-6 березня відбудеться ХІІ Міжнародний молочний конгрес, найбільша подія молочної галузі України та Східної Європи, де зустрінуться близько 1500 учасників молочного бізнесу.
agravery.com