У зв’язку з цим українські виробники змушені знижувати ціну на продукцію та виходити в найкращому випадку «в нуль», або взагалі у «мінус». Про це повідомляє портал Agroday.
Але страждають від цього не лише господарства, а й звичайні споживачі — річ у тім, що в Польщі вже п’ять років страждають від африканської чуми свиней. Іншими словами, небезпечна продукція з сусідньої країни нелегально потрапляє на столи українських родин
Працює «сіра» схема імпорту свинини так: через український кордон продукція ввозиться під виглядом сала та субпродуктів. На ринки свинина потрапляє із нижчою, ніж в українських виробників ціною. Від таких схем страждає й бюджет, який недоотримує податків.
У виданні стверджують, що такий нелегальний імпорт неможливий без так званої «криши». За три місяці до президентських виборів прем`єр-міністр Володимир Гройсман домовився з президентом Петром Порошенком про підвищення зборів в бюджет в лютому-березні не менше ніж на 25% порівняно з 2017 роком, які завдяки «сірими» схемами і скоротилися.
«Спроба ручного регулювання при оформленні імпорту насамперед негативно позначилася на легальних імпортерах. А «сірий» імпорт зараз відстоїться і знайде 101 спосіб зайти через інші щілини», — сказав екс-глава митної служби Анатолій Макаренко.
Річ у тім, що до України нелегально ввозять не лише свинину, а й але і риба, птиця та інші продукти. «Як писали ЗМІ, ділити вплив на митниці в Україні Петро Порошенко почав ще в 2015 році. А для контролю над контрабандою привернув митників режиму Януковича — Калетника і Романенка. Під безпосередній вплив президента відійшла половина митних постів України. Інша половина залишилася або в спільній «опіці», або під впливом людей Калетника», — пишуть в Agroday.
Таким чином, держава під виглядом боротьби з контрабандою не піклується ні про наповнення бюджету, ні про вітчизняних виробників, ні про найголовніше — здоров’я нації.
agravery.com