Посадовці ГУ Держпродспоживслужби Закарпаття продовжують проводити профілактичні та протиепідемічні заходи з метою запобігання поширенню COVID-19 на виконання відповідної постанови Кабінету Міністрів України.
Насамперед громадяни постійно інформуються про заходи профілактики захворювання через виступи спеціалістів ГУ ДПСС на телебаченні та радіо, публікації в соціальних мережах та інтернет-виданнях.
Водночас фахівці районних і міських управлінь та відділів Головного управління Держпродспоживслужби провели роз’яснювальну роботу для 886 суб’єктів господарювання (вокзали, об’єкти торгівлі та громадського харчування, банки, установи Укрпошти, сільськогосподарські підприємства, сільські, селищні ради, об’єднані територіальні громади тощо); здійснено понад 1090 моніторингів щодо дотримання протиепідемічного режиму (дотримання обмежувальних заходів, проведення дезінфекції транспортних засобів, приміщень тощо).
У пунктах пропуску через державний кордон України були оглянуті 807 транспортних засобів.
Також спеціалісти ГУ Держпродспоживслужби області в містах і районах взяли участь у 42 позапланових засіданнях комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій органів місцевого самоврядування і тимчасових протиепідемічних комісіях з питання запобігання занесенню і поширенню на територію України гострої респіраторної хвороби, спричиненої nCoV, за рішенням яких на території Закарпатської області запроваджена низка обмежувальних заходів:
- заборона регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученнях;
- перевезення понад 10 пасажирів одночасно в трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, який виконує регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах;
- перевезення пасажирів залізничним транспортом у всіх видах внутрішніх сполучень (приміському, міському, регіональному та дальньому) до прийняття окремого рішення.
Заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших заходів), у яких бере участь понад 10 осіб.
Що стосується роботи закладів громадського харчування (ресторани, кафе), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури тощо, вони повинні тимчасово припинити свою роботу. Дозволено лише надавати послуги з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлення за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.
Водночас дозволена торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Також можна продовжувати здійснювати банківську та страхову діяльність.
На громадському транспорті продовжується проведення профілактичних заходів (щоденна обробка транспорту з використанням миючих та дезінфікуючих засобів).
Також посилено контроль за системами водопостачання та водовідведення населених пунктів.