Тижнем раніше, навпаки, було одновідсоткове зниження цін. Експерти пояснюють: плодово-овочевий ринок поки не схильний до будь-якої стійкої тенденції, адже зміна вартості кошика в останні тижні відбулася як у бік зростання, так і зниження, повідомляє «Перший дiловий».
Зростання цін – абсолютно прогнозована ситуація, адже після сезонного падіння вартості овочів ціни завжди йдуть догори.
«Підвищення цін не буде знаходитися в тих межах, в яких воно було в минулому році, коли деяка продукція подорожчала вдвічі порівняно з осіннім періодом. Звичайно, що в цьому році по більшості овочів: картоплі, плодово-овочевій продукції загалом обсяги виробництва перевищують минулорічний рівень», - заявив аналітик аграрних ринків Української аграрної конфедерації
Якщо ще влітку-на початку осені ціни не виправдовували економіки виробництва, то зараз, навпаки, підтягуються до економічно обґрунтованого рівня, який відповідає собівартості виробництва відповідних видів продукції.
«Тому що обсяги виробництва були досить великими і навіть по деяким культурам було перевиробництво, тому ціни зараз такі низькі і стабільні», - констатує аналітик аграрних ринків Української аграрної конфедерації Денис Рубченко.
Експерти вже зробили прогноз і на зимовий період.
«В цілому, потенціал зростання цін до кінця зими ми б оцінили десь в межах 30%, тобто ця тенденція більш повільна. Такою вона буде триматися і надалі», - аналітик аграрних ринків Української аграрної конфедерації Володимир Лапа.
Овочі і надалі дорожчатимуть. Ціни зростуть на ту продукцію, яка не підлягає тривалому зберіганню. Скажімо, огірки та помідори мають тенденцію до здорожчання ближче до зими, тому що зберігання їх занадто складне. А от морква та буряки мало вимогливі у зберіганні, тому і ціна на такі продукти лишається стабільною вже майже два місяці.
Перший діловий