Індійська компанія NuGreen Energy пропонує побудувати в Одеській області завод з переробки відходів з технологією плазмової газифікації.
Проект нещодавно презентували в Одеській ОДА, повідомляє Думская.
Завод працює як плазмовий реактор в високотемпературному режимі, використовуючи обладнання з термостійких сплавів. Ця технологія вважається екологічно чистою і дозволяє переробляти 95-97% відходів. Відходи, які йдуть на утилізацію, не потребують спеціальної підготовки. Їх поміщають в розподільник, звідки вони надходять в плазмотрон, де відбувається спалювання. У підсумку сміття перетворюється в склоподібну масу, яку можна використовувати в будівництві. Обсяг цього продукту не перевищує 10% від початкового. Газ, який виділяється при плазмовій обробці ТПВ, очищується і використовується як джерело енергії.
Таким чином пропонується переробляти, зокрема, відходи зі скотомогильників.
«На даний момент NuGreen Energy побудувала вже 40 заводів такого типу. Вивчивши ситуацію в Одеській області, фахівці компанії визначили, що умови для запуску проекту вже є в Подільському і Рені», – наголошується в повідомленні ОДА.
NuGreen Energy готова профінансувати будівництво на 90%. Решту повинен виділити місцевий інвестор, якщо такий знайдеться. Нині регіон потребує мінімум шести таких заводів.
ІЦ УАК ща матеріалами Агробізнес Сьогодні
agroconf.org