В Україні знизилося виробництво борошна, експерти розповіли, чи загрожує дефіцит. Борошна вистачить і суттєвого його здорожчання не буде, а ось ціни на хлібобулочні вироби до середини весни можуть зрости на 5-10%.
Як відомо, в країні суттєво знизилося виробництво борошна. У січні цього року виробили майже 85 тисяч тонн, і це стало найнижчим показником за 22 роки. В середньому щомісяця на ринок постачали 114 тисяч тонн. Фахівці заспокоюють, мовляв, дефіциту борошна не буде і за потреби виробництво можна наростити.
“Якщо дивитись на місяці – ось грудень, січень, лютий – експорт уже десь у півтора раза менший, ніж за відповідний період минулого року, тобто щомісячні обсяги експорту падають… В принципі якихось питань чи проблем із продовольчим забезпеченням у поточному сезоні ми не очікуємо. Щодо пшениці вже навряд чи ціна зростатиме. Щодо борошна, щодо хліба – ну, можливо, ще до середини весни буде зростання у межах від 5 до 10%“, — розповів радник зі стратегічного розвитку президента “Українського клубу аграрного бізнесу” Володимир Лапа.
ІЦ УАК за матеріалами chasdiy
agroconf.org