Як і виробники свіжих молочних продуктів, українські сировари розраховують на пожвавлення продажів через тиждень-два. На тлі прийдешнього подорожчання сировини вони мають намір збільшувати ціни.
Виробники сиру намагаються зараз зробити максимальний обсяг для закладки, розуміючи, що собівартість осіннього товару буде ще вище. Оператори сирного ринку готують торгові мережі до збільшення цін. Вони збільшили ціни навіть дистриб’юторам. Поки що незрозуміло, у що їм виллється це збільшення.
Імпортери не дрімають – вже в липні вони знову помітно активізували закупівлі європейського сиру. У липні в країну було завезено близько 1,9 тис. т твердого / напівтвердого сиру і 1,4 тис. т білих сирів. Плавлених сирів ввезли 440 т. Активним імпорт товару залишається і в серпні. Правда, є невелика надія, що восени імпорт ослабне через передбачуване подорожчання сирів в Європі.
Але навіть якщо сир в Європі і подорожчає, експорт в Україну ті ж поляки особливо скорочувати не будуть. Ринок України у них вже вважається кращим. Товар середньої якості можна продавати за пристойною ціною. Так що надії вітчизняних сироварів на осінні заробітки за рахунок високих цін можуть виявитися марними через боротьбу за полицю з польськими конкурентами.
Експорт сиру мізерний. У липні він склав лише 330 тонн. Продажі сирного продукту теж зменшилися. Напівтвердого продукту вивезли менше 2 тис. т, а плавленого – лише 250 т.
ІЦ УАК за матеріалами infagro
agroconf.org