Сало – смачний і традиційний продукт для українців. Тим більше, на тлі коронавірусної епідемії деякі лікарі заявляють, що жири, зокрема – сало, є дуже корисними у помірній кількості.
Проте сало є подекуди дорожчим за м’ясо, а ціни на нього стрімко ростуть. Так, ціни на базарах і в супермаркетах на сало в залежності від області та виду продукту становлять 90-200 грн. Більш делікатесним і дорожчим є – генеральське сало, його середня ціна – 250-300 грн/кг. Через більшу ціну його купують менше. За даними Укрстату, середня ціна за кілограм сала порівняно з минулорічним періодом зросла на 20 %. За даними Мінфіну, ціни на сало у листопаді порівняно з жовтнем зросли на 7,25 %.
Тож, журналісти телеканалу «Інтер» звернулись до селянина з Березані, щоб він пояснив, що зумовлює ріст цін на сало.
Досвід Сергія Шелудька у веденні свинарства становить 9 років. Також, останні два роки чоловік веде блог про свій бізнес.
Сергій зазначає, що найголовнішою причиною зростання цін на сало є подорожчання комбікормів, зокрема ціни на зернові вищі за минулорічний період на 40 %.
Також він нагадує, що сало отримують із спеціальних порід свиней і, що для отримання сала потрібна спеціальна відгодівля. Таким чином, свиней на м’ясо відгодовують 6 місяців, а на сало – 8 місяців. А ці два місяці – це додаткові витрати на корми, утримання приміщень, енергоресурси, ветеринарні послуги та медикаменти тощо.
Тож від себе додамо, що поголів’я свиней в Україні за 30 років зменшилося на 70 % – з 20 до 6 млн голів, а фізичні та грошові обсяги імпорту свинини стали переважати обсяги експорту.
А більш детальніше дивіться у сюжеті за посиланням: https://youtu.be/VrIJXlsfAzs
ІЦ УАК
agroconf.org