За тридцять років обсяг двосторонньої торгівлі зріс більш ніж у 60 разів, адже спочатку він складав лише 230 млн. доларів США, а у 2020 році досяг 14,66 млрд. доларів.
Лише за період з січня по жовтень минулого 2021 року товарообіг досягнув 15,76 млрд. доларів США, у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року зростання склало 32,2%. Це новий рекорд у китайсько-українській торгівлі, а Китай стабільно залишається найбільшим торговельним партнером України.
Україна, своєю чергою, стала найбільшим торговельним партнером Китаю з продажу кукурудзи та олії.
Також посол нагадав про те, що минулого року наші держави підписали першу в історії «Угоду між урядами Китайської Народної Республіки та України про поглиблення співпраці в галузі інфраструктури», вселяючи надію на те, що у цій дуже важливій для українського народу сфері обидві сторони співпрацюватимуть у нових формах та з більшою ефективністю. Китай - це перша в світі держава за потужністю інфраструктури, яка має можливості побудувати в Україні ще більше чудових проєктів. Задля того, щоб створити сприятливіші умови для торгівлі, зараз сторони проводять спільне дослідження щодо її лібералізації.
"Сьогодні наш світ повсякчас переживає усілякі загрози, труднощі та великі зміни. Для того, щоб в цих умовах досягти більшого розвитку та безпеки, всі держави світу мають об'єднуватися та співпрацювати ще активніше. Саме це є правильним шляхом і саме в цьому полягає суть побудови спільноти єдиної долі людства. Китай готовий ще краще співпрацювати із Україною. Нехай постійно процвітатиме дружба та співпраця між нашими двома державами", - заявив Фань Сяньжун.
ІЦ УАК за матеріалами Укрінформ
agroconf.org