Щорічно у першу суботу липня, починаючи з 2003 року, відзначається Міжнародний день Дніпра – екологічне свято, присвячене одній з найбільш спокійних і величних рівнинних річок, яка займає третє місце в Європі за довжиною і площею басейну (після Волги та Дунаю).
Від наших дій або бездіяльності дійсно залежить стан головної річки країни, не забуваймо про це.
Нехай у питанні водних ресурсів України завжди буде баланс між економічними потребами та природою.
Дніпро - це історичний об'єкт. На цій річці заснувалися: Київ, Черкаси, Дніпро, Запоріжжя, Херсон і сотні інших міст та селищ.
Дніпро - це військовий об'єкт: природний бар'єр, який нам сотні років допомагає у захисті від набігів московсько-татарської орди.
Дніпро - це економічний об'єкт, який є перспективою для післявоєнної диверсифікації внутрішніх транспортних шляхів. Модернізувавши інфраструктуру та річковий флот, Дніпром можна перевозити зерно, метали та Херсонські Кавуни у ще більших обсягах. Крім того, Дніпро - це вода та риба для харчових і промислових потреб і пісок для промислових потреб.
Дніпро - це туристичний об'єкт. Перші природні об'єкти, про які згадують іноземні туристи - це Карпатські та Кримські гори та річка Дніпро!
Дніпро - це ціла екосистема, від якої залежать рослини, риби, птахи, ссавці, земноводні та інші живі організми.
Ну і Дніпро - це просто улюблене місце відпочинку для мільйонів українців з його набережними та парками, неймовірними пейзажами та чарівними птахами.
(Gavrish_Art - Парк "Наталка" 06.11.2021)
Міндовкілля спільно з проектом Євросоюзу «EU4Environment – Водні ресурси та екологічні дані» підготували відеовізитівку Дніпра від минулого і до сьогодення.
Відео можна переглянути за посиланням.
ІЦ УАК
agroconf.org