Поточний прогноз ФАО з виробництва зернових у світі у 2024 році було знижено порівняно з попереднім місяцем і на даний час становить 2841 млн тонн. Таким чином, очікується, що світовий обсяг виробництва зернових скоротиться на 0,6 відсотки в порівнянні з рівнем минулого року, що стане другим за величиною обсягом виробництва за всю історію спостережень. Цей перегляд у поточному місяці відображає головним чином зниження прогнозів виробництва кукурудзи та пшениці. Світове валове виробництво кукурудзи, на яке припадає близько 80 відсотків загального виробництва фуражних зернових, прогнозується на рівні 1217 млн тонн, що дещо нижче за прогноз минулого місяця і на 1,9 відсотки нижче за рівень 2023 року. Це коригування обумовлене нижчими, ніж передбачалося, урожаями у країнах Європейського Союзу та Сполучених Штатах Америки. Прогноз виробництва пшениці у світі у 2024 році також дещо знижений і становитиме 789 млн тонн, що відповідає обсягам виробництва у 2023 році. Основна частка зниження цього показника в порівнянні з минулим місяцем пов’язана зі зниженням прогнозу щодо пшениці в Європейському союзі, де надлишок опадів у деяких районах призвів до зниження врожаю. Прогноз ФАО з виробництва рису у світі у сезоні 2024–2025 років порівняно з листопадовим показником змінився мало. Так, як і раніше, передбачається розширення площ, що може дати збільшення річного виробництва на 0,8 відсотки до рекордного рівня в 538,8 млн тонн (у перерахунку на обвалене зерно).
Щодо 2025 року, нині в Північній півкулі йде посівна кампанія озимої пшениці; при цьому зниження цін у 2024 році може сприяти відмові від розширення площ. У Сполучених Штатах Америки посівна кампанія озимої пшениці йде середніми темпами і через сприятливий рівень опадів останнім часом на кінець листопада стан 55 відсотків озимих оцінюється на рівні від хорошого до чудового, що на 5 відсотків більше, ніж минулого року. У Європейському союзі початок посівної кампанії було затримано у західних районах (особливо на півдні Іспанії) через надлишок опадів на початку осені. Хоча суха погода в листопаді дозволила прискорити темпи посівної, дефіцит опадів, що зберігається, в країнах Східної Європи затримує в деяких регіонах проростання посівів. У Російській Федерації у найважливіших південних районах виробництва пшениці кількість опадів була на рівні нижче середнього, що призвело до зниження вологості ґрунту та стримує посівну кампанію. Несприятливі погодні умови також ускладнювали посівну в Україні, де війна, як і раніше, серйозно ускладнює функціонування сільськогосподарського сектору. У далекосхідному регіоні Азії сприятливий рівень цін та заходи підтримки, що здійснюються урядами, у поєднанні з оптимальною вологістю грунту можуть забезпечити збереження посівних площ під пшеницею в Китаї (континентальної його частини) та Індії в сезоні 2025 року, при цьому зберігається можливість їх розширення.
У Південній півкулі йде посівна кампанія фуражних зернових урожаю 2025 року. У Південній Америці попередні прогнози вказують на скорочення посівних площ під кукурудзою в Аргентині, оскільки господарства зазнають труднощів у зв’язку із посухою та небезпекою розвитку карликовості внаслідок поразки кониками, від якої постраждав урожай 2024 року. У Бразилії попередні прогнози посівної кампанії зазначають збереження посівних площ під урожай 2025 року; водночас відновлення режиму дощів у центральних та південно-східних регіонах дозволяє прогнозувати зростання врожаю після деякого його зниження минулого року. У Південній Африці попередні прогнози вказують на збереження площ під кукурудзою: очікуване розширення площ під білою кукурудзою в умовах рекордно високих цін може компенсувати можливе скорочення (хоч і незначне) площ під жовтою кукурудзою.
Більш детально: https://www.fao.org