Вентиляція у пташнику - це критично важливий фактор для здоров’я птиці, їхньої продуктивності, запобігання захворюванням і контролю мікроклімату. Від того, наскільки добре продумана та реалізована вона, залежить успіх усього птахівничого господарства.
Навіщо потрібна вентиляція у пташнику? Для видалення надлишку вологи, яку птиця активно виділяє через дихання та послід, шкідливих газів (аміак, сірководень); для надходження свіжого кисню, який вкрай необхідний для нормального метаболізму; та для температурного контролю, бо перегрів або переохолодження птиці призводить до хвороб та стресу.
Існують різні типи механічних вентиляційних систем у птахівництві: поздовжня (вентилятори розміщуються вздовж пташників), поперечна (з боків), тунельна (один край - вхід повітря, інший - вихід із витяжними вентиляторами) та комбінована (автоматизована та природна).
“Що цікаво, для кожного віку і типу птиці потрібна різна вентиляція. До прикладу, оскільки бройлери дуже чутливі до аміаку та перегріву, то їм краще забезпечити тунельне охолодження, особливо влітку. Несучкам, чутливим до вологи, потрібен постійний витяжний контроль. А молодняк потребує теплу температуру та м’яку вентиляцію”, - наголошує інженер Олександр Жилінський компанії “ВАДА”, яка спеціалізується на різноманітному обладнанні для птахівництва і тваринництва.
Разом із тим, експерт виокремлює найтиповіші помилки, які часто допускаються у виробництві: погана герметизація приміщення призводить до виникнення протягів; відсутність аварійного вентилювання у разі відключення світла; неправильно налаштовані інлети, внаслідок чого свіже повітря спрямоване на птицю. Крім того, погане або невчасне обслуговування знижує ефективність системи.
Аби уникати цих та інших помилок, краще звертатися до фахівців, які добре розуміються на цій темі. Вони зможуть підібрати правильну вентиляцію для вашого пташника з урахуванням особливостей приміщення, кількості птиці та інших факторів. “ВАДА” має великий асортимент вентиляційних систем, а професійні спеціалісти за потреби зможуть змонтувати і налагодити, аби мікроклімат на фермі відповідав усім нормам та вимогам.
Использование специальной техники для сельскохозяйственных задач позволяет повысить качество и сохранность сухих
Докладніше