Фахівці Головного управління Держземагентства у Херсонській області та Інституту землеустрою пропонують замовляти проекти науково-екологічного обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь на всю територію сільськогосподарських угідь тієї чи іншої сільської ради, а не окремо для кожного землекористувача. Так дешевше і швидше – вважають землевпорядники. Погодилася з такою позицією і облдержадміністрація.
«Якщо проект розроблятиметься на всю сільську раду, його вартість розділиться на всіх землекористувачів, – зазначив директор Херсонського інституту землеустрою Ігор Пєсков під час робочих нарад з представниками райдержадміністрацій, головами сільських рад та сільськогосподарськими товаровиробниками. – Крім того, на виготовлення проекту для всієї території сільгоспугідь достатньо півтора місяці, а якщо виготовляти його на кожного землекористувача окремо, потрібно близько 3 місяців».
На сьогодні розроблені і затверджені проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь, мають 20 господарств-сільгосптоваровиробників області. Виготовлення необхідної документації замовили керівники ще 130 господарств.
Усього на території області налічується 1055 господарств, які використовують для товарного виробництва земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею понад 100 га, а отже, повинні обробляти землю, дотримуючись науково обґрунтованих сівозмін. Після 2015 року замовляти такі проекти зобов’яжуть і решту землекористувачів.