Підвищення цін на продовольчу пшеницю на Чиказькій фондовій біржі не призведе до різкої зміни цінової політики на території України.
Таку думку висловив екс-віце-прем'єр-міністр України, Президент Аграрної конфедерації України Леонід Козаченко в коментарі кореспонденту ГолосUA.
За його словами, різке підвищення цін на пшеницю і кукурудзу привело до призупинення торгів на світових фондових ринках. Експерт констатував, що причиною зростання цін є прогнозні втрати врожаю в США, Австралії та інших великих аграрних країн через складні кліматичні умови. Л. Козаченко відзначив, що Україна є частиною світового ринку і подібне підвищення також відіб'ється на внутрішньому ринку.
«Сьогодні ціна на продовольчу пшеницю складає на внутрішніх елеваторах вже 1900-2000 гривень за тонну. Це дуже висока ціна, і це не характерно в період збору врожаю. Як правило, вона падає на 30-40% і це свідчить про те, що зовнішній фактор впливає на ринок України », - сказав він.
Тим не менш, аграрій підкреслив, що, за прогнозами фахівців, ціни й далі будуть зростати, однак не сильно перевищать сьогоднішній рівень.
Крім того, за словами експерта, підвищення не буде різким і розтягнеться в часі на 3-4 місяці.
«В Україні немає підстав говорити, що до виборів ціни почнуть рости. Навіть якби це відбувалося, то внутрішніх резервів достатньо, що б їх контролювати », - сказав він.
Л. Козаченко підкреслив, що сформована ситуація може спричинити за собою максимум 10% зростання на хлібобулочні вироби до кінця року.