Аграрний тиждень. Україна
» » В Україні визначилися три цукрові магнати
» » В Україні визначилися три цукрові магнати

  В Україні визначилися три цукрові магнати


  Цукровий ринок, згідно з підсумками сезону, є класичним зразком консолідації в агропромисловому комплексі, йдеться у статті журналу Forbes.

  У лідерах сектору - холдинг "Астарта". Підприємства компанії в 2012/2013 МР виробили 430 тис тонн цукру, що на 15% більше, ніж сезоном раніше. Частка холдингу на національному ринку зросла до 19,4% порівняно з 16% у 2011/2012 МР.

  Друге місце посів холдинг "Ukrlandfarming" бізнесмена Олега Бахматюка з часткою на ринку в 11%.

  Замикають трійку лідерів підприємства агрохолдингу "Мрія" - 7%.


  Істотно здав свої позиції "Кернел" Андрія Веревського, який втілює план відмови від цукрового бізнесу. Компанія, яка в минулому сезоні посіла четверте місце, в 2012-му знизила обсяг виробництва на 17% та опустилася на шосту позицію.

  В асоціації "Укрцукор" повідомили, що з урахуванням перехідних залишків запаси цукру в цьому сезоні сягли 2,9 млн тонн за потреби внутрішнього ринку в 1,83 млн тонн.

  "Ситуація на вітчизняному ринку цукру залишається під впливом перевиробництва", - констатує генеральний директор холдингу "Астарта" Віктор Іванчик.

  Дисбаланс попиту і пропозиції зумовив формування низьких цін на цукор з буряка врожаю 2012 року.

  "В Україні середні оптові ціни на цукор білий в поточному маркетинговому році становлять 4,9 тис грн за одну тонну з урахуванням ПДВ за середніх витратах на його виробництво 6,5-7,2 тис грн", - пояснює голова асоціації "Укрцукор" Микола Ярчук.


  Схожі новини
 • В Україні вироблено цукру на 8,8% менше, ніж торік
 • Збитки цукрової галузі у поточному маркетинговому році складуть близько одн ...
 • Україна стала виробляти на 42% менше цукру
 • Близько 15 тис тонн цукру уже вироблено в Україні
 • Україна може на 12% скоротити виробництво бурякового цукру

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.