Аграрний тиждень. Україна
» » ACROS 590 Plus: еволюція легенди
» » ACROS 590 Plus: еволюція легенди

  ACROS 590 Plus: еволюція легенди


  Економічні й високопродуктивні комбайни серії ACROS міцно закріпили за собою звання надійних і високоефективних помічників у полі. ACROS 590 Plus - нова модифікація комбайнів легендарної серії, націлена на підвищення ефективності збирання високоврожайних культур, а також ведення жнив у несприятливих умовах.

   

  Тест-драйв з високою оцінкою

  В умовах високої врожайності, вологості, соломистості ACROS 590 Plus (www.rostselmash.com) показує намолоти, що перевершують 8000 тонн. Такі високі показники машини не випадкові, адже комбайн зазнав істотних змін. Основних п'ять - електрогідравлічне копіювання, розгінний бітер в похилій камері, збільшене двокаскадне очищення, подрібнювач з новою технологічною схемою і 325-сильна моторна установка. Саме тому комбайн помітно додав у продуктивності: в нормальних умовах АCROS 590 Plus «перевершить» АCROS 580 мінімум на 10%, а в несприятливих умовах різниця в порівнянні з АCROS 530 сягатиме всі 30%. Значно, майже вдвічі, підвищилася чистота бункерного зерна. Тепер можна заощадити на подальшому очищенні. Крім того, розширилися функціональні можливості машини при обробці незернової частини врожаю: на сході решіт уперше встановлений розкидач полови.

   

  Технічні інновації для аграріїв

  1.Похила камера. Завдання жниварки і похилої камери - зрізати і передати масу в молотильний апарат. При цьому бажано, щоб потік маси був безперервним і однорідним. Для цього в похилій камері ACROS застосовується бітер-нормалізатор. Також відомо, що прискорення маси перед подачею в молотарку дає позитивний ефект. Розробники ACROS Plus вирішили поєднати обидві ідеї. Так в похилій камері з'явилося унікальне рішення: на виході транспортера встановлений бітер-прискорювач. Тепер уся рослинна маса, що рухається в бік молотильного барабана, не тільки розрівнюється, а й прискорюється. Завдяки цьому знизилися динамічні навантаження на молотильну систему, збільшилася її пропускна спроможність. Важлива новина для тих, хто застосовує комбайн на збиранні соняшнику або кукурудзи: оскільки приймальний бітер відсутній, відпадає потреба переобладнуватипохилу камеру при переході на прибирання просапних.

  2. Молотильно-сепаруючий пристрій. Не обійшли стороною розробники і молотарку. Відтепер молотильний барабан робить більш якісний, швидкий, «тонкий» обмолот. Ряд заходів дозволив підвищити і сепаруючу здатність соломотряса. По-перше, збільшена амплітуда коливань клавіш (+20 мм), але час перебування матеріалу на клавішах залишився колишнім - за рахунок зниження частоти коливань. По-друге, самі клавіші піддалися модернізації: пази на поверхні клавіш розташовані не впоперек руху маси, а вздовж - наче сходинки, що сприяє кращому очищенню зерна при високих транспортуючих властивостях клавіші. Як показав досвід роботи цих машин, соломотряс у новому виконанні забезпечує більш інтенсивний процес сепарації, особливо в умовах підвищеної вологості.

  3. Система очищення. Є у новинки й унікальні перетворення. Так, наприклад, система очищення ACROS Plus не має нічого спільного з комбайнами ACROS. Новий комбайн отримав очистку від більш продуктивної моделі- комбайна TORUM. Нове очищення стало двокаскадним, із попереднім решетом і двома продувнимиперепадами висот, що дозволяє, не збільшуючи довжину решіт, домогтися підвищення результатів. Загальна площа решіт істотно підвищилася - 5,1 м2 проти 4,74 м2. Встановлено новий двосекційний вентилятор - із забором повітря не тільки з торців, але і посередині. Вентилятор створює постійний і потужний потік, що не залежить від зміни навантаження на решето. Регулювання напору виробляється з кабіни. Ефект такого очищення вищий, ніж у традиційного, і виражається в більшій продуктивності комбайна і зниженні рівня засміченості бункерного зерна.

  Ще одна новинка - це опціональне електричне регулювання решіт. Не виходячи з кабіни, механізатор може налаштувати всі необхідні регулювання потоку вітру та положення решіт.

  4. Зерновий бункер.Бункер комбайна модернізований у своїй верхній, видимій частині: змінено механізм відкривання, стулки даху бункера тепер відкриваються вздовж, як на комбайні TORUM. Обсяг залишився колишній - 9000 літрів. При роботі на ACROS Plus комбайнеру не потрібно поспішати, якщо піде дощ і поруч не виявиться машини для вивантаження. Все вимолочене зерно надійно вкрите спеціальним фартухом. Завдяки такому пристрою навітьдрібнонасінні культури, схильні до видування, залишаються всередині, незалежно від сили і напряму вітру.

  5. Устаткування для збирання незернової частини врожаю.Подрібнювач-розкидач комбайна ACROS Plus істотно відрізняється від серійного. Перекидний клапан режиму «подрібнення - валок» перемістився на задню стінку подрібнювача і при укладанні валка направляє масу не проти, а за ходом руху комбайна, через вікно в капоті. Така технологічна схема продуктивніша, оскільки при зупинці комбайна в режимі «укладання валка» маса не накопичується під подрібнювачем. Подрібнюючий блок також уніфікований з останньої конструкції, застосовуваної на серійних машинах. Але й тут не обійшлося без удосконалень. На вході в зону різання з'явилася підтискна пластина. Протиріжучі ножі доповнилися третім рядком і встановлені під кутом, що забезпечує якісний зріз при менших витратах енергії. Розкидач виконаний коробчатого типу, як на комбайні TORUM.

  6. Моторна установка. ACROS Plus отримав турбодизель двигун CUMMINS 6LTAA, рядну «шістку» об'ємом 8,9 л, відому по комбайну ACROS 580, форсовану до 325 к. с. (239 кВт при 2200 об./хв.). Паливна система з механічним вприскуванням, надійна і перевірена часом. Управління оборотами двигуна - кнопкове, з панелі керування в кабіні. Запас крутного моменту - до 20%. Потужний, але компактний, цей двигун має хороші показники по питомій витраті палива (економічніше ЯМЗ на 15%).

  Можна сміливо говорити, що новинка - ACROS 590Plus - гідний продовжувач традицій - полюбилася багатьом селянам. Його обслуговування не займає багато часу, а оператори з легкістю звикають до управління.

  ТОВ «Представництво «Ростсільмаш» в Україні

  01135, м. Київ, вул. Чорновола 20, оф. 206;

  тел.: +38 (044) 596-55-28, 596-55-29;

  е-mail: office@rostselmash.com.ua, www.rostselmash.com


  Схожі новини
 • RSM 1401: справжній універсал
 • Первым в мире комбайном-факелоносцем стал ACROS
 • Три відзнаки
 • Юбилейный комбайн
 • TORUM – комбайн, якому немає рівних

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.