Аграрний тиждень. Україна
» » Супутниковий моніторинг посівів від ТД «Соєвий вік»
» » Супутниковий моніторинг посівів від ТД «Соєвий вік»

  Супутниковий моніторинг посівів від ТД «Соєвий вік»


  Сьогоднішнє сільське господарство важко уявити без систем точного землеробства, за допомогою яких фермери мають змогу набагато ефективніше слідкувати за станом власних посівних площ і, як наслідок, отримувати значно вищі врожаї та прибутки.

  Яскравим прикладом впровадження інноваційних технологій є супутниковий моніторинг сільгоспугідь. Про те, як саме працює супутникова технологія дистанційного спостереження за посівами, нам розповіли спеціалісти Торгового дому «Соєвий вік», які віднедавна безоплатно забезпечують своїх клієнтів і партнерів послугами супутникового моніторингу. 

  Цей вид моніторингу набирає дедалі більшої популярності серед українських аграріїв. Адже технологія дистанційного спостереження за станом і розвитком посівів базується на аналізі й обробці зображень, зроблених з супутника.

  «Принцип дії супутникового моніторингу доволі простий: супутник з визначеною періодичністю робить зйомку поверхні землі в кількох спектральних діапазонах, – зазначає начальник відділу маркетингу ТД «Соєвий вік» Павло Горбачов. – Відомо, що рослини по-різному виглядають при зйомці у різних світлових спектрах, тож з’являється можливість зчитувати корисну інформацію про їх стан».

  На основі отриманих спектральних даних розраховуються спеціальні індекси, які надають посівним площам певні характеристики.

  «Загалом таких індексів існує понад 160. Найпоширеніший з них - NDVI (Normalized difference vegetation) – вегетаційний індекс, з його допомогою можна визначити динаміку розвитку посівів і знайти проблемні зони на полях. Індекс NDVI є своєрідним показником рівня «зеленості» посівів, він дає аграрію інформацію, в якому стані перебуває рослина в тій чи іншій частині поля», – додає експерт.

  Водночас у компанії наголошують, що індекси - лише один із інструментів комплексного аналізу полів. Вони дають можливість за короткий час зібрати необхідну інформацію з полів, знайти проблемні зони, ідентифікувати їх. Утім при цьому обов’язково слід виїжджати на поля, досліджувати рослини, робити аналіз ґрунтів, формувати історію полів, вести технологічні карти, послуговуватися базою історичних і прогнозованих погодних даних, вести польові щоденники тощо. Надалі всі ці дані потрібно систематизувати і використовувати, враховуючи при цьому економіку виробництва.

  «Отримані масиви інформації важливо правильно структурувати і тримати в доступі, щоб у будь-який момент звернутися до них. Ще зовсім недавно отримати таку вичерпну інформацію з полів за допомогою супутника здавалося чимось фантастичним, а зараз у цьому немає нічого дивного. І отримати такі дані можуть і холдинги, і невеликі фермерські господарства. Нещодавно ми розпочали співпрацювати з ІТ-платформою «AgroOnline» і відтепер безоплатно забезпечуватимемо наших клієнтів і партнерів пакетом послуг, який включає в себе отримання супутникових NDVI знімків, автоматичне оновлення даних, контролювання сходів і процесу вирощування, моніторинг фізичних пошкоджень, уточнення контурів посівних площ. Іншими словами, тепер аграрій може отримати повну картину стану своїх площ разом із аналітикою врожайності», – зазначає Павло Горбачов.

  «AgroOnline» дозволяє вести облік виробництва фактично без будь-яких затрат на інфраструктуру чи штат працівників. За допомогою цього сервісу, який інтегрує Торговий дім «Соєвий вік» серед своїх постійних клієнтів, аграрії можуть створювати карти полів, вести технологічний облік, правильно проводити сівозміну, інтегрувати погодні та супутникові дані, керувати економікою виробництва тощо.

  Між тимна фоні суттєвих переваг використання супутникових технологій існують і певні недоліки, про які теж розповів головний маркетолог Торгового дому «Соєвий вік».

  «Зйомка з супутника часто-густо залежить від погодних умов, рівня хмарності тощо. Звісно, коли погода не перешкоджає, наші клієнти абсолютно безоплатно і дуже швидко отримують якісні супутникові знімки посівів будь-якої площі. Та якщо в тому чи іншому регіоні погода буде несприятливою, це може ускладнити супутникову зйомку і процес отримання даних. Тому, надаючи послуги супутникового моніторингу, ТД «Соєвий вік» забезпечує і аеромоніторинг з використанням безпілотних літальних апаратів. Завдяки техпідтримці компанії-партнера DRONECORP у нашому розпорядженні є найсучасніші зразки дронів типу Phantom 4, Mavic, Inspire і Matrice від DJI.

  Отже, нам вдалося, так би мовити, «охопити небо» і зробити все, щоб наші клієнти, партнери і решта сільгоспвиробників отримували оперативну і якісну картинку та аналітичні дані з усіх своїх полів й могли максимально швидко реагувати на всі виклики, які вдасться виявити за допомогою цих інноваційних технологій», – констатує Павло Горбачов, додаючи, що лише комплексний підхід із сучасними ІТ-інструментами дозволяє сьогодні аграріям контролювати показники виробництва, збільшуючи свою ефективність і прибутковість.


  Схожі новини
 • За українськими томатними полями слідкуватимуть дрони
 • Як дрони допоможуть сільському господарству
 • ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ
 • Заощадити до 30%
 • Технологічні новинки «ІнтерАгро»

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.