Аграрний тиждень. Україна
» » Колаборація лісового та фермерського господарств може підвищити ефективність агробізнесу на 20%
» » Колаборація лісового та фермерського господарств може підвищити ефективність агробізнесу на 20%

  Колаборація лісового та фермерського господарств може підвищити ефективність агробізнесу на 20%


  Колаборація лісового та фермерського господарств може підвищити ефективність агробізнесу на 20%Ефективність аграрного виробництва можна збільшити більш ніж на 20% за рахунок використання певної невеликої частки ріллі під висадку лісу, стверджують фахівці і аграрії, які обговорять цю проблему в Будапешті, повідомляє Agroday з посиланням на «Агроперспективу».

  Агролісівництво — порівняно новий тип ведення агробізнесу. Він об’єднує лісову галузь з сільськогосподарською: вирощування лісу, агрокультур і тваринництво.

  Такий способ ведення господарювання має багато переваг. По-перше, він допомагає агровиробництву адаптуватися до змін клімату.

  По-друге, вирощування лісу на фермах і полях — це диверсифікація агробізнесу, розвитк економіки замкненого циклу.

  По-третє, агролісівництво покращує екологію в районах землекористування. Симбіоз дерев і польових культур допомагає боротися з деградацією земель, їх опустелюванням, захищає і підвищує біорізноманіття і родючість грунтів, покращує здоров’я та якість водного середовища, зменшує небезпеку і збиток від лісових пожеж.

  Ще одна перевага союзу лісників і фермерів — лісопасовище. До слова, випас сільськогосподарських тварин у лісах вже відома практика в Європі. Для нього використовуються гірські райони Австрії, Швейцарії та Середземномор’я, фруктові сади і посадки. В Україні для цього підійдуть вітрозахисні лісосмуги, які нараховують 200-річну історію.

  А Ірландія за допомогою поєднання лісогосподарської діяльності з фермерської усуває вуглецевий слід — зменшує неприємні запахи і газові викиди від тваринництва.

  Схожі новини
 • На Херсонщині висадять 1250 гектарів лісу
 • Навесні полтавські ліси збільшать на 1 тис. га
 • Крадіїв ялинок у лісах Львівщини відтепер затримує «Беркут»
 • В Україні введено податок на збір ягід, грибів та березовий сік
 • ЛІСІВНИКИ ПРОСЯТЬ ДОТРИМУВАТИСЯ ПРАВИЛ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВІДПОЧИНКУ

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.