Аграрний тиждень. Україна
» » Віктор Слаута: Наше завдання – працювати заради добробуту українського народу
» » Віктор Слаута: Наше завдання – працювати заради добробуту українського народу

    Віктор Слаута: Наше завдання – працювати заради добробуту українського народу


    На сьогодні стан справ у агропромисловому комплексі України можна визначити як такий, що має стабільну тенденцію до подальшого зростання. Збережено набуті торік позитивні напрацювання, спостерігається подальший розвиток. Про розвиток вітчизняного АПК та плани на найближчу перспективу ми попросили розповісти Віце-прем’єр-міністра України Віктора Андрійовича Слауту.

    - Вікторе Андрійовичу, як Ви оцінюєте нинішній стан аграрного сектору економіки України?
    - Подивімося на цифри. У січні-квітні ц.р. виробництво валової продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств, порівняно з відповідним періодом 2006 року, зросло на 3,4%, в основному за рахунок сільгосппідприємств (на 8,7%). Зростання обсягів виробництва зафіксоване у 20 регіонах, що не може не радувати.
    Добре спрацювали промислові підприємства з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів, забезпечивши приріст продукції на 13,4%. Питома вага цієї продукції в загальному обсязі реалізованої в Україні - майже 13%. За цим показником галузь посідає друге місце після металургійного виробництва і є потужним бюджетоформуючим джерелом.
    Продовжуються позитивні процеси у тваринництві. Порівняно з відповідним періодом 2006 року, збільшилася реалізація на забій худоби і птиці в живій вазі, у всіх категоріях господарств зросло поголів’я свиней та птиці, збільшилося виробництво яєць.
    У 2007 році в аграрний сектор економіки залучено 3,9 млрд. грн. кредитних ресурсів, в т. ч. короткострокових - 2,9 млрд. грн., середньострокових - 1 млрд. грн.. Із загального обсягу - пільгових кредитів 1,4 млрд. грн., в т. ч. короткострокових - 973 млн. грн., середньострокових - 457 млн. грн..
    Віктор Слаута: Наше завдання – працювати заради добробуту українського народу
    На сьогодні АПК став одним із основних бюджетоформуючих секторів національної економіки. За 4 місяці від агропідприємств до Зведеного бюджету податкових платежів надійшло на 24% більше, ніж сплачено у відповідний період минулого року. Більш як на чверть зменшився податковий борг.
    У 2007 році, порівняно з 2000 роком, видатки державного бюджету по програмах підтримки розвитку підприємств АПК зросли у 15 разів. Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» передбачено бюджетні призначення Мінагрополітики для здійснення видатків та кредитування за рахунок загального і спеціального фондів в обсязі 9,1 млрд. грн..
    Зростають обсяги експорту продукції сільського господарства і продовольства. За січень-квітень 2007 року експортовано сільгосппродукції на 1816 млн. дол. США, (на 35% більше), імпортовано – на 1240 млн. дол. США (більше на 22%). Зовнішньоторговельне сальдо позитивне і дорівнює 576 млн. дол. США.
    Зберігається тенденція зменшення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам аграрного сектора. За три місяці 2007-го сума невиплаченої заробітної плати зменшилася на 10,2 млн. грн., або на 6%. Заробітна плата в агросекторі зросла на 34,9%, в харчовій промисловості – на 22,6%.
    Підсумовуючи сказане, наголошу: Уряд завжди буде сприяти роботі вітчизняних сільгосптоваровиробників і робитиме все для подальшого розвитку аграрного сектора української економіки.
    - Нині одним із пріоритетів зовнішньоекономічної стратегії України є її вступ до Світової організації торгівлі. Як Ви вважаєте, чи готовий АПК України працювати в нових умовах? Які переваги аграріям дасть вступ до СОТ? Які ризики можуть виникнути?
    - Вступ України до Світової організації торгівлі є надзвичайно важливим і водночас відповідальним кроком на шляху до сталого економічного зростання. Це – ознака інтеграції нашої держави до світової господарської системи, нові конкуренті умови співпраці на міжнародному рівні, що спонукають нас до внутрішніх перетворень, поглиблення реформ, утвердження соціально-орієнтовної і конкурентноспроможної, структурно-інноваційної моделі розвитку України.
    Верховною Радою України вже прийнято відповідні закони, що врегульовують такі сфери, як інтелектуальна власність, ввізне мито на сільгосппродукцію, страхування, експортне мито на насіння олійних культур, аудиторська діяльність, автомобільна промисловість, якість та безпека харчових продуктів, антидемпінгове законодавство, оподаткування сільськогосподарських підприємств. Це – значний крок до гармонізації національного законодавства з нормами та принципами СОТ.
    Економіка України є експортоорієнтованою. Питома вага аграрного сектора і харчової промисловості в українському експорті становить близько 12%. Тому нам надзвичайно важливо забезпечити собі в торговельному просторі режим найбільшого сприяння з боку всіх країн-членів СОТ - а це 150 країн світу.
    Якщо говорити про переваги то вступ України до цієї організації дозволить аграріям збільшити прибутки, пов’язані з масштабністю виробництва продукції та її реалізацією на зовнішніх ринках; отримати більш широкий доступ до іноземних інвестицій та сучасних технологій, світових ринків; прискорити структурні та виробничі реформи і створення ринкових інститутів в аграрному секторі. Ми зможемо захищати своїх експортерів на зовнішніх ринках, прискорити розвиток сільської місцевості.
    Запровадження в аграрному секторі норм і правил СОТ відповідає об'єктивним потребам реформування аграрних відносин і повною мірою сприятиме реалізації конкурентних переваг галузі на зовнішніх ринках.
    Аналіз переваг і ризиків від участі у СОТ дозволяє нам визначити напрями державної політики, здатні нейтралізувати можливі негативні наслідки і прискорити реалізацію переваг від лібералізації торговельних режимів.
    Необхідно підкреслити, що в умовах всіх наявних ризиків можливості, які відкриваються для аграрного сектора (доступ до нових ринків, диверсифікація виробництва, підвищення якості продукції, посилення інвестиційної привабливості АПК), формують принципово нові засади розвитку національної аграрної економіки та прискорюють її перехід на постіндустріальний тип розвитку. Та ми все ж повинні виважено оцінювати всі можливі позитивні і негативні наслідки вступу до СОТ і відповідно формувати стратегію розвитку галузі таким чином, щоб унеможливити виникнення будь-яких критичних ситуацій.
    - Від початку роботи аграрного блоку Уряду намітилася тенденція до покращення економічних показників агрокомплексу України. Які пріоритети розвитку галузі, на Вашу думку, повинні бути визначені на найближчу перспективу?
    - На мою думку, в першу чергу необхідно відновити й розширити заходи з охорони земель, захисту та докорінного поліпшення ґрунтів, посилення державного контролю за їх впровадженням, зокрема, за збереженням, відтворенням та покращенням їх родючості. Це дасть можливість призупинити деградацію земель, захистити і зберегти ґрунти як основний засіб агровиробництва та найцінніший матеріальний ресурс країни, підвищити конкурентоспроможність сільгосппродукції.
    Іншим пріоритетним напрямом розвитку вітчизняного АПК є нарощування виробництва м’яса, а також створення додаткових потужностей з його переробки в сільській місцевості. Для цього вже здійснюються заходи з модернізації і реконструкції існуючих та будівництва нових тваринницьких приміщень, удосконалення технології, збільшення виробництва та нарощування поголів'я тварин.
    Важливий напрям - сприяння розвитку виробництва дизельного біопалива. Планується створити умови для стабільного постачання і забезпечення в повному обсязі енергоресурсами аграрного сектора за рахунок власного екологічно чистого відновлювального джерела енергії.
    Велику увагу Уряд приділяє і покращенню соціальної інфраструктури села. Здійснюються заходи для створення в сільській місцевості сприятливого середовища для життєдіяльності людей як необхідної передумови ефективного функціонування галузей сільського господарства, розвитку сільських територій.
    Крім того, Урядом відпрацьовуватимуться механізми збільшення обсягів прямої державної підтримки розвитку підприємств АПК на фінансування важливих програм: докорінного поліпшення земель, збереження довкілля, виробництва екологічно чистої продукції, сталого розвитку сільських територій, кадрового забезпечення галузі, підтримки виробництва продукції рослинництва і тваринництва, здіснення товарних і фінансових інтервенцій на аграрному ринку та інших.
    Отже, роботи і завдань для аграрного блоку Уряду багато. На часі - їх реалізація!
    Прес-служба Віце-прем’єр-міністра





    Схожі новини
  • 7,8 млрд грн сплатили до бюджету підприємства агропромислового комплексу
  • Аналізуймо дані та робімо висновки
  • Членство в СОТ: переваги і втрати для АПК
  • Комплексна програма підтримки розвитку українського села на період до 2015 року
  • АПК. РІК 2006-Й

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.

Віктор Слаута: Наше завдання – працювати заради добробуту українського народу


На сьогодні стан справ у агропромисловому комплексі України можна визначити як такий, що має стабільну тенденцію до подальшого зростання. Збережено набуті торік позитивні напрацювання, спостерігається подальший розвиток. Про розвиток вітчизняного АПК та плани на найближчу перспективу ми попросили розповісти Віце-прем’єр-міністра України Віктора Андрійовича Слауту.

- Вікторе Андрійовичу, як Ви оцінюєте нинішній стан аграрного сектору економіки України?
- Подивімося на цифри. У січні-квітні ц.р. виробництво валової продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств, порівняно з відповідним періодом 2006 року, зросло на 3,4%, в основному за рахунок сільгосппідприємств (на 8,7%). Зростання обсягів виробництва зафіксоване у 20 регіонах, що не може не радувати.
Добре спрацювали промислові підприємства з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів, забезпечивши приріст продукції на 13,4%. Питома вага цієї продукції в загальному обсязі реалізованої в Україні - майже 13%. За цим показником галузь посідає друге місце після металургійного виробництва і є потужним бюджетоформуючим джерелом.
Продовжуються позитивні процеси у тваринництві. Порівняно з відповідним періодом 2006 року, збільшилася реалізація на забій худоби і птиці в живій вазі, у всіх категоріях господарств зросло поголів’я свиней та птиці, збільшилося виробництво яєць.
У 2007 році в аграрний сектор економіки залучено 3,9 млрд. грн. кредитних ресурсів, в т. ч. короткострокових - 2,9 млрд. грн., середньострокових - 1 млрд. грн.. Із загального обсягу - пільгових кредитів 1,4 млрд. грн., в т. ч. короткострокових - 973 млн. грн., середньострокових - 457 млн. грн..
Віктор Слаута: Наше завдання – працювати заради добробуту українського народу
На сьогодні АПК став одним із основних бюджетоформуючих секторів національної економіки. За 4 місяці від агропідприємств до Зведеного бюджету податкових платежів надійшло на 24% більше, ніж сплачено у відповідний період минулого року. Більш як на чверть зменшився податковий борг.
У 2007 році, порівняно з 2000 роком, видатки державного бюджету по програмах підтримки розвитку підприємств АПК зросли у 15 разів. Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» передбачено бюджетні призначення Мінагрополітики для здійснення видатків та кредитування за рахунок загального і спеціального фондів в обсязі 9,1 млрд. грн..
Зростають обсяги експорту продукції сільського господарства і продовольства. За січень-квітень 2007 року експортовано сільгосппродукції на 1816 млн. дол. США, (на 35% більше), імпортовано – на 1240 млн. дол. США (більше на 22%). Зовнішньоторговельне сальдо позитивне і дорівнює 576 млн. дол. США.
Зберігається тенденція зменшення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам аграрного сектора. За три місяці 2007-го сума невиплаченої заробітної плати зменшилася на 10,2 млн. грн., або на 6%. Заробітна плата в агросекторі зросла на 34,9%, в харчовій промисловості – на 22,6%.
Підсумовуючи сказане, наголошу: Уряд завжди буде сприяти роботі вітчизняних сільгосптоваровиробників і робитиме все для подальшого розвитку аграрного сектора української економіки.
- Нині одним із пріоритетів зовнішньоекономічної стратегії України є її вступ до Світової організації торгівлі. Як Ви вважаєте, чи готовий АПК України працювати в нових умовах? Які переваги аграріям дасть вступ до СОТ? Які ризики можуть виникнути?
- Вступ України до Світової організації торгівлі є надзвичайно важливим і водночас відповідальним кроком на шляху до сталого економічного зростання. Це – ознака інтеграції нашої держави до світової господарської системи, нові конкуренті умови співпраці на міжнародному рівні, що спонукають нас до внутрішніх перетворень, поглиблення реформ, утвердження соціально-орієнтовної і конкурентноспроможної, структурно-інноваційної моделі розвитку України.
Верховною Радою України вже прийнято відповідні закони, що врегульовують такі сфери, як інтелектуальна власність, ввізне мито на сільгосппродукцію, страхування, експортне мито на насіння олійних культур, аудиторська діяльність, автомобільна промисловість, якість та безпека харчових продуктів, антидемпінгове законодавство, оподаткування сільськогосподарських підприємств. Це – значний крок до гармонізації національного законодавства з нормами та принципами СОТ.
Економіка України є експортоорієнтованою. Питома вага аграрного сектора і харчової промисловості в українському експорті становить близько 12%. Тому нам надзвичайно важливо забезпечити собі в торговельному просторі режим найбільшого сприяння з боку всіх країн-членів СОТ - а це 150 країн світу.
Якщо говорити про переваги то вступ України до цієї організації дозволить аграріям збільшити прибутки, пов’язані з масштабністю виробництва продукції та її реалізацією на зовнішніх ринках; отримати більш широкий доступ до іноземних інвестицій та сучасних технологій, світових ринків; прискорити структурні та виробничі реформи і створення ринкових інститутів в аграрному секторі. Ми зможемо захищати своїх експортерів на зовнішніх ринках, прискорити розвиток сільської місцевості.
Запровадження в аграрному секторі норм і правил СОТ відповідає об'єктивним потребам реформування аграрних відносин і повною мірою сприятиме реалізації конкурентних переваг галузі на зовнішніх ринках.
Аналіз переваг і ризиків від участі у СОТ дозволяє нам визначити напрями державної політики, здатні нейтралізувати можливі негативні наслідки і прискорити реалізацію переваг від лібералізації торговельних режимів.
Необхідно підкреслити, що в умовах всіх наявних ризиків можливості, які відкриваються для аграрного сектора (доступ до нових ринків, диверсифікація виробництва, підвищення якості продукції, посилення інвестиційної привабливості АПК), формують принципово нові засади розвитку національної аграрної економіки та прискорюють її перехід на постіндустріальний тип розвитку. Та ми все ж повинні виважено оцінювати всі можливі позитивні і негативні наслідки вступу до СОТ і відповідно формувати стратегію розвитку галузі таким чином, щоб унеможливити виникнення будь-яких критичних ситуацій.
- Від початку роботи аграрного блоку Уряду намітилася тенденція до покращення економічних показників агрокомплексу України. Які пріоритети розвитку галузі, на Вашу думку, повинні бути визначені на найближчу перспективу?
- На мою думку, в першу чергу необхідно відновити й розширити заходи з охорони земель, захисту та докорінного поліпшення ґрунтів, посилення державного контролю за їх впровадженням, зокрема, за збереженням, відтворенням та покращенням їх родючості. Це дасть можливість призупинити деградацію земель, захистити і зберегти ґрунти як основний засіб агровиробництва та найцінніший матеріальний ресурс країни, підвищити конкурентоспроможність сільгосппродукції.
Іншим пріоритетним напрямом розвитку вітчизняного АПК є нарощування виробництва м’яса, а також створення додаткових потужностей з його переробки в сільській місцевості. Для цього вже здійснюються заходи з модернізації і реконструкції існуючих та будівництва нових тваринницьких приміщень, удосконалення технології, збільшення виробництва та нарощування поголів'я тварин.
Важливий напрям - сприяння розвитку виробництва дизельного біопалива. Планується створити умови для стабільного постачання і забезпечення в повному обсязі енергоресурсами аграрного сектора за рахунок власного екологічно чистого відновлювального джерела енергії.
Велику увагу Уряд приділяє і покращенню соціальної інфраструктури села. Здійснюються заходи для створення в сільській місцевості сприятливого середовища для життєдіяльності людей як необхідної передумови ефективного функціонування галузей сільського господарства, розвитку сільських територій.
Крім того, Урядом відпрацьовуватимуться механізми збільшення обсягів прямої державної підтримки розвитку підприємств АПК на фінансування важливих програм: докорінного поліпшення земель, збереження довкілля, виробництва екологічно чистої продукції, сталого розвитку сільських територій, кадрового забезпечення галузі, підтримки виробництва продукції рослинництва і тваринництва, здіснення товарних і фінансових інтервенцій на аграрному ринку та інших.
Отже, роботи і завдань для аграрного блоку Уряду багато. На часі - їх реалізація!
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра





Схожі новини
  • 7,8 млрд грн сплатили до бюджету підприємства агропромислового комплексу
  • Аналізуймо дані та робімо висновки
  • Членство в СОТ: переваги і втрати для АПК
  • Комплексна програма підтримки розвитку українського села на період до 2015 року
  • АПК. РІК 2006-Й

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.