Саморегульовані організації можуть взяти на себе частину державних функцій в частині, що стосується контролю за стандартами, підтримкою певних напрямків діяльності, ліцензування, тощо. Існуватимуть різні види СРО (регіональні, національні, репрезентативні і багато інших) – відповідне законодавство для них поки що розробляється.
Перший крок – це або створення асоціацій, адже успішна кооперація можлива лише серед професіональних комерційних виробників. Досвід виробників молока може стати у нагоді плодоовочівникам.
Також пан Андрій прокоментував ситуацію із цінами на овочі та фрукти в Україні у своєму дописі на Facebook:
«Поки що, ціни на всі основні товари плодоовочевого кошика, крім томатів нижчі, ніж рік тому. Причина – збільшення обсягів виробництва та відсутність нових ринків збуту. По томатах – наявність експорту підтримує ціни.
Найбільше знизилися ціни на «борщові» овочі – капуста, цибуля, морква та буряк столовий. Протягом всього сезону вони будуть лишатися відносно невисокими.
Найкращі перспективи зростання по цінах на картоплю – очікується дефіцит якісної продукції. Ціни на насіннєву картоплю також будуть високими.
По яблуках ситуація патова – виробництво зростає, а нові ринки не дуже швидко знаходяться. Якщо не виробники не об'єднають зусилля, і не зроблять практичних кроків, то очікувати на те, що ціни бодай на копійку здвинуться – не варто. До речі, вже зараз, в Україні яблуко дешевше, ніж в Молдові. Такого раніше ніколи не було.
Є хороші новини по розвитку виробництва ягід – дуже стрімко збільшуються площі, зростають обсяги переробки, заморозки, тощо, і зростає експорт цієї продукції.»