Про це повідомив старший науковий співробітник лабораторії селекції Полтавського інституту свинарства та агропромислового виробництва Національної академії наук України Павло Ващенко, передає pigua.info.
Ці тварини — це все, що залишилося з племінного стада породи. Решту наприкінці літа знищили через африканську чуму свиней. Хвороба дісталася до дослідного господарства Інституту свинарства.
«Було 150 свиноматок миргородської породи, 10 кнурів і молодняк поросят. Усіх їх ліквідували. Із тих 6 льох і 2 кнурів, які вціліли при науково-виробничому відділі інституту, відновити породу неможливо. Тварини споріднені, і при паруванні втрачатимуться генетичні ознаки породи. Зараз дуже висока загроза зникнення свиней миргородської породи», — зазначив науковець.
Щоб відновити породу, яка опинилася на межі зникнення, науковці інституту планують викупляти в людей свиней миргородської породи. Це свині з чорно-рябим забарвленням. Якщо за зовнішніми ознаками тварина відповідатиме породі, фахівці інституту для підтвердження породи проведуть аналіз ДНК.
«Статистики щодо миргородської породи в приватних господарствах, щоб звертатися з пропозицією викупу, у нас немає. Але приблизно 10 голів є у фермерському господарстві «Світанок» Харківської області. Також плануємо використати сперму, що зберігається в банку генетичних ресурсів Інституту розведення і генетики. Нею запліднимо свиноматок, які збереглися. Так поступово сподіваємося відновити й розвести породу», — розповідає Павло Ващенко.