Ключовим у забезпеченні здоров’я кишечника є підтримання цілісності кишкового бар’єру, який виконує дві головні функції — бар’єрну й транспортну.
Бар’єрна функція є критично важливою. Ефективний інтестинальний бар’єр захищає організм від широкого спектру ксенобіотиків, включаючи токсини і патогени. З іншого боку, епітелій слизової оболонки транспортує поживні речовини і метаболічні відходи, тобто виконує транспортну функцію. Захисна й транспортна функції працюють за рахунок універсальних механізмів взаємодії клітин кишечника і направлені на підтримку гомеостазу кишечника та формування механізмів сприйняття навколишнього середовища. Повною мірою вони реалізуються за нормального функціонування інтестинальної системи.
Натомість, надмірна кишкова проникність спричиняє запалення кишечника, змінює імунну відповідь і сприяє розвитку захворювання. До того ж низка стрес-факторів у ранньому віці провокує довгострокові згубні наслідки для бар’єрної функції кишечника і, як наслідок, для здоров’я поросят упродовж усього життя.
Тому для підтримання цілісності кишкового бар’єру важливо здійснювати дослідження молекулярних маркерів бар’єрної функції. Це дозволяє оцінити рівень альтерації за впливу різних шкідливих стрес-факторів, а також, встановити ефективність дії кормових і лікувально-профілактичних добавок на ефективність відновлення інтестинальної системи.
Детальніше про це читайте у статті «Цілісність кишкового бар’єру — запорука здоров’я поросят» у свіжому номері журналу «Прибуткове свинарство», №3 (75).
Джерело: Pigua.info