Ситуацію на ринку молока та шляхи врегулювання відносин між виробниками молока і молокопереробними підприємствами обговорив з керівниками підприємств, головами сільських рад та керівниками сільгосппідприємств Черкаського району голова ОДА Сергій Тулуб.
Перед початком наради, що відбулася у с. Червона слобода, керівник області оглянув СПП «РВД Агро» (спеціалізується на вирощуванні зернових, технічних культур та має розвинуту тваринницьку галузь), зокрема молочний блок. У користуванні господарства «РВД Агро» - 1932 га сільгоспугідь, утримується 730 голів ВРХ. Щорічно у господарстві виробляється 2,5 тис. т молока та реалізується на забій 150 т худоби у живій вазі.
«Я вас запросив сьогодні до відвертої розмови і для того, щоб ми разом знайшли механізми, які дозволять врегулювати ситуацію на ринку молока та отримувати людям за літр молока більшу ціну, – звертаючись до присутніх директорів підприємств, сказав Сергій Тулуб. – Зі своєї сторони ми готові на будь-які умови для підтримки підприємств із переробки молока».
Про загальний стан молочної галузі в області розповів начальник Головного управління АПК Вадим Рудишин.
«Складається враження, що молокопереробні підприємства намагаються вирішити свої фінансові проблеми за рахунок виробників молока. Це неприпустима ситуація», – підкреслив він.
За словами Вадима Костянтиновича, нині в області така ситуація є абсолютно неприйнятною, адже для підприємств молочної галузі виділяються різноманітні дотації з держбюджету та інша допомога.
Серед пропозицій, озвучених очільником області по врегулюванню проблемної ситуації, – побудова сучасного комунального молокопереробного підприємства, створення координаційної ради при голові ОДА, організація молочарських кооперативів тощо.
«Виробництво молока, його реалізації та переробка пов’язана з роботою значної кількості населення області. Виробництвом молока займається більше 180 господарств. На фермах працює майже 6 тисяч селян. Більше 50 тисяч домогосподарств утримують корів у власному користуванні і вироблене молоко для них є головною статтею доходу, тому ми не можемо стояти осторонь цієї проблеми», – підкреслив Сергій Тулуб.
Наступну зустріч із власниками молокопереробних заводів голова облдержадміністрації запропонував організувати за кілька тижнів.
Использование специальной техники для сельскохозяйственных задач позволяет повысить качество и сохранность сухих
Докладніше