Аграрний тиждень. Україна
» » Оптимізація чинників, що впливають на врожайність гібридів кукурудзи
» » Оптимізація чинників, що впливають на врожайність гібридів кукурудзи

  Оптимізація чинників, що впливають на врожайність гібридів кукурудзи


  Сільське господарство є одним із перших видів економічної діяльності в історії розвитку людського суспільства. І на цей день у багатьох країнах землеробство залишається основною галузі економіки і сфери діяльності населення. У природи є все для того, щоб рослини росли: ґрунт, волога, світло, тепло, вуглекислий газ, але людині завжди хотілося чогось більшого. Вона почала застосовувати різні техніки, ґрунтовані на хімічних препаратах. Це зробило справжній переворот в сільському господарстві. Проте вивчення впливу різних методів на продуктивність залишається ще актуальним.
  Неймовірний успіх наукових досліджень, оснований на дослідах, пов'язаний з посівом, обробкою, системою захисту, добривом й іншими процесами землеробства. Вони дозволили землеробам засвоїти декілька технологій, що дозволяють досягнути максимальної продуктивності, враховуючи вплив наступних чинників на врожайність гібридів кукурудзи.
  Глибина закладення насіння. Просіювання насіння в призначений строк, але не досить глибоко, призводить до їх висушування під потоком пекучих променів сонця. А якщо посів занадто глибокий, сходи будуть погані і, як правило, врожайність скорочується. Це відбувається тому, що на великій глибині ґрунту проросткам бракує повітря і їм складніше пробитися на поверхню. Ось чому глибина закладення насіння визначається залежно від їх розміру і характеристики ґрунту. Дрібне насіння просіюється менш глибоко, ніж крупне, щоб сприяти хорошим сходам. Крупне насіння висівають глибоко, оскільки воно потребує у великій кількості вологи і поживних речовин.
  Дослідження довели, що глибина закладення насіння впливає безпосередньо, на врожайність, а саме: на показники енергії проростання, польовій схожості і на густину стебел кукурудзи. Так само фахівці з'ясували оптимальну глибину посіву гібридів кукурудзи за сприятливих умов, щоб сходи були рівномірними.
  Азотні добрива. Додавання азотних добрив при посіві впливає не лише на продуктивність, але і на якість урожаю. Правильно підібраний момент і кількість добрив підвищують харчову і кормову цінність продукції (через високий відсоток білку) і покращує якість зеленої маси у кукурудзи. Згідно з численними дослідженнями, не менше половини (50%) прибутку в продуктивності зернових культур, кукурудзи у тому числі, досягається за рахунок раціонального і збалансованого застосування добрив. Ну а інші 50% приросту відбуваються за рахунок модернізації інших технологічних методів агротехніки. 

  Фунгіциди та гербіциди. Використання фунгіцидів і гербіцидів є самим поширеним хімічним методом захисту гібридів кукурудзи від комплексу шкідливих організмів та рослин. Вони ж забезпечують високу біологічну, господарську та економічну ефективність. Причина застосування фунгіцидів і гербіцидів, як невід'ємна частина сучасної технології землеробстві, стає більш поширеною через фітопатогенні гриби, що викликають появу хвороб і диких рослин. Від останніх урожай кукурудзи страждає через нестачі світла і вологи. Все більше і більше стає зрозумілим, що фунгіциди та пестициди сприяють формуванню врожайності гібридів. У той же час, в результаті багаторічного, не завжди обґрунтованого, а часто безграмотного і безвідповідального застосування препаратів, їх захисна функція перетворюється на негативний хімічний вплив.

  Застосування інсектицидного протруйника для обробки насіння кукурудзи забезпечує не тільки надійний захист від листових шкідників ітих, що живуть в ґрунті, але і робить позитивним вплив на схожість насіння культури. Препарат «Пончо» використовується після посіву обробленого інсектицидом насіння кукурудзи. Діюча речовина препарату переходить в ґрунт, рівномірно поширюється по всій рослині і контролюють комах-шкідників, які пошкоджують надземні органи рослин. Названий «рятувальним плащем», препарат Пончо збільшує врожайність майже в 1,1 рази. Підрахунок густоти стебел показав, що на варіантах досліду з насінням, обробленим інсектицидним протравлювачем, щільність становила 71,5 тис/га, на 4,3 тис/га більше, ніж у випадку досвіду з необробленим насінням кукурудзи.

  «Монтсанто» - профлідером в галузі насінництва. Завдяки цьому партнерству, на полях Інноваційних центрів Декалб в Миколаївській, Полтавській і Тернопільській областях тривають дослідження величезної комерційної категорії гібридів кукурудзи яка стрімко поширюється на території України. Мета діяльності цих спеціальних центрів є представлення новинок селекційних досягнень, знайомство з новими технологіями культивації та обробки, поширення знань про те як підібрати оптимальний гібрид в залежності від виду ґрунту і максимальне використання потенціалу насіння.

   

  Компанія DEKALB є світовим лідером усфері продукції та продажу гібридів ріпаку та кукурудзи. Вона концентрує всі свої зусилля на те, щоб відкрити можливість прискорення процесу дозрівання кукурудзи і поліпшення продуктивності в незалежності від ґрунту. Прагнучи все більше і більше до інновацій і нових досягнень, компанія Декалб співпрацює з міжнародним підприємство «Монтсанто» - профлідером в галузі насінництва. Завдяки цьому партнерству, на полях Інноваційних центрів Декалб в Миколаївській, Полтавській і Тернопільській областях тривають дослідження величезної комерційної категорії гібридів кукурудзи, яка стрімко поширюється територією України. Мета діяльності цих спеціальних центрів є презентація новинок селекційних досягнень, знайомство з новими технологіями культивації та обробки, поширення знань про те, як підібрати оптимальний гібрид в залежності від виду ґрунту і максимальноговикористання потенціалу насіння.

  Головний спектр досліджень в усі трьох Інноваційних центрах України сконцентрований на вивченні способів обробки ґрунту, впливу «сухого поливу», використання різноманітних форм мінеральних добрив і впливу фунгіцидної обробки на продуктивності врожаю кукурудзи. Осягнення знань в застосуванні насіння стосується ознайомлень з термінами посіву, методами обробки насіння і порівняння насіння українського і закордонного виробництва. Одне з найцікавіших досліджень засновано на ефективності хімічної продукції компанії, а саме, різних видів гербіциду.

  Хлібороби впевнені, що результати досліджень допоможуть їм добитися максимальної врожайності. Вони навчаються,як правильно застосовувати препарати сучасної агрокультури без шкоди для ґрунту і якості продукції. Без сумніву, землі потрібен догляд,бо саме вона годує людство!


  Схожі новини
 • Якісне насіння — умова підвищення врожайності сільськогосподарських культур
 • Якісне насіння — умова підвищення врожайності сільськогосподарських культур
 • «Монсанто Україна» розширила площі ділянок гібридизації під зрошенням у 201 ...
 • Аграрії на 101% забезпечені насінням кукурудзи
 • 2012 рекордний за площею посівів технічних культур

 • Комментарі


  ! - http://www.rusiptv.cf , .. 120 . 1$ - 1,5$ HD . , , , Smart TV. . , . .

  Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.