Аграрний тиждень. Україна
» » «Підтримка XXL»
» » «Підтримка XXL»

  «Підтримка XXL»


  За попередніми даними Держкомстату, рівень рентабельності виробництва сільгосппродукції за підсумками 2016 року знизився порівняно з 2015 роком. Наприклад, для виробництва зернових і зернобобових культур цей показник знизився більше як на 6,5 %. Експерти в Україні відзначають, що зниження рентабельності призведе до зменшення інвестицій у сільське господарство, які фінансувалися переважно за рахунок власних коштів агропідприємств. Мало того, сподіватися на підтримку світових ринків марно: великі обсяги перехідних залишків запасів та зростання виробництва протягом останніх років тиснуть на рівень цін, тому серед учасників ринку сільськогосподарських культур панують песимістичні настрої.


  Що робити в такій ситуації? Для сільгоспвиробників, які шукають нові шляхи збільшити дохідність виробництва, компанія «Сингента» розробила спеціальну пропозицію, яка дозволяє одночасно вигідно реалізувати зернові культури та забезпечити себе якісним насінням і ЗЗР на нову посівну кампанію. Ще нова програма дозволить українським аграріям отримати доступ до сучасних фінансових інструментів і забезпечити ефективне планування виробництва.

  Уже понад шість років компанія «Сингента» активно розвиває програми «Фінансових рішень», спрямовані на створення спеціальних пропозицій купівлі насіння й ЗЗР шляхом вигідної реалізації сільгосппродукції, мінімізації аграрних ризиків, надання додаткових джерел фінансування для агровиробників тощо. Сезон–2017 не став винятком: гаряча пропозиція з реалізації зернових із не менш гарячою назвою «Підтримка XXL» уже доступна для сільгоспвиробників. Головна мета цієї програми – підтримати сільгоспвиробників, які користуються товарами компанії «Сингента», надаючи їм премії до 15 доларів США в гривневому еквіваленті за кожну тонну зернових, реалізованих як передоплата за насіння і ЗЗР на наступний сезон. Це, своєю чергою, створює передумови для ефективного планування закупівель і витрат у довгостроковому періоді та водночас підвищує маржинальність вирощування зернових за рахунок наданої премії.

  Розмір премії залежить від періоду поставки і коливається в межах від 8 до 15 доларів США в гривневому еквіваленті за одну тонну. Отож, що раніше сільгоспвиробник відвантажує сільгосппродукцію, то вищу премію він отримує. Ситуація складається так, що ринкові ціни на зернові протягом останніх двох сезонів сягали історично найнижчих рівнів. Щоб максимально підтримати виробників, які користуються продукцією компанії «Сингента», було вирішено включити до проекту «Підтримка XXL» такі культури як пшениця, ячмінь і кукурудза. Реалізовуючи ці культури, виробник матиме нагоду отримати додаткову премію, тим самим забезпечивши собі від 8 до 12 % надбавки до ринкової ціни. Пшениця й кукурудза займають 1-ше і 3-тє місця в структурі посівів сільгоспкультур в Україні, що забезпечує максимально рівні можливості участі в програмі для агровиробників із різних регіонів країни, адже кожен з них вирощує хоча б одну з названих культур. Відвантажувати сільгосппродукцію учасник зможе протягом сезону, починаючи вже з 1 липня і до 31 грудня 2017 року, зекономивши на вартості зберігання зерна.

  Поставляти продукцію в рамках цієї програми можна на різних базисах – FCA (завантажено у вагон), СРТ (доставлено в порт) та EXW (перепис на елеваторі). У разі відвантаження на базисі FCA або СРТ премія за кожну тонну входить у ціну продукції залежно від обраного періоду поставки і розраховується в доларах за тонну. Наприклад, виробники, що здійснюватимуть поставку сільгосппродукції з 01  липня до 15 серпня, отримають надбавку до ринкової ціни 15 доларів США у гривневому еквіваленті. Мінімальна партія продукції на цих базисах становить 500 тонн.

  Якщо клієнту зручніше продати продукцію на елеваторі, премія – з огляду на операційні відмінності – розраховується в гривневому еквіваленті за кожну тонну і передається учаснику у вигляді ваучера як знижка на насіння й ЗЗР компанії «Сингента». Мінімальна партія для переоформлення на елеваторі – 200 тонн.

  Сільгоспвиробники, які хочуть зробити передоплату за товари компанії «Сингента», зможуть відступити оплату по контракту своєму дистриб’ютору, починаючи з 1 жовтня цього року. Для тих, хто ще не визначився з майбутнім партнером-постачальником, період перерахування коштів за насіння й ЗЗР компанії «Сингента» на обраного дистриб’ютора діятиме до 01 липня 2018 року. Для кожного учасника програми «Підтримка XXL» буде зафіксовано валютний курс на дату відвантаження сільгосппродукції, курс залишиться незмінним для майбутньої купівлі насіння й ЗЗР.

  Умови цієї програми дають сільгоспвиробникам низку переваг, як-от реалізація зернових за найвигіднішими ринковими цінами, фіксація валютного курсу та можливість отримати передоплатні ціни на майбутні закупки насіння й ЗЗР, спланувавши частину своїх витрат на наступний сезон. Для сільгоспвиробників програма «Підтримка ХХL» – це можливість отримати вищу ціну за свою продукцію в розпал збирання врожаю й одночасно балансувати між доступним обсягом зберігання та потрібним обсягом продажу продукції. Важливий складник програми – технічна й інформаційна підтримка сільгоспвиробника в питаннях експорту сільгосппродукції, яку надає компанія «Сингента» як досвідчений і надійний партнер у сфері торгівлі сільгосппродукцією.

  Щоб максимально спростити умови реалізації сільгосппродукції, компанія «Сингента» в рамках програми «Підтримка XXL» пропонує оплату грішми до 80 % від загального об’єму поставки. Наприклад, виробник постачає 1000 т ячменю, з яких мінімум 200 т (20 %) передбачено як передоплату за насіння й ЗЗР, а за решту 800 т сільгоспвиробник отримує оплату грішми. У цьому випадку на об’єм 200 т аграрій отримує ринкову ціну і премію або ваучер залежно від базису поставки, на інші 800 т – ринкову ціну. Можливість отримати гроші за частину поставки особливо цікава сільгоспвиробникам, які хочуть отримати доступ до вигідної цінової пропозиції на ринку і при цьому здійснити поставку одним контрактом без додаткових витрат часу й ресурсів.

  Щороку роль стратегії реалізації сільгосппродукції для показників рентабельності виробництва певної культури неухильно зростає. Реалії агробізнесу свідчать: щоб мати прибутковий бізнес, замало просто виростити урожай, – треба вигідно його реалізувати. Вартість трудових ресурсів та операційні витрати в аграрній сфері України дозволяють досягати показників рентабельності на рівні 60–70 % в окремих напрямах виробництва, однак скасування спецрежиму ПДВ, збільшення світового виробництва сільгосппродукції серед основних країн-експортерів, зміна кліматичних умов та інші чинники тиснуть на дохідність агробізнесу і спонукають виробників шукати нових інструментів підвищувати показники рентабельності або принаймні утримувати їх на поточному рівні. Програма «Підтримка XXL» – один із таких інструментів, доступний сільгоспвиробникам уже в цьому сезоні. Отож, не зволікайте – беріть участь і відчуйте переваги програми на власному досвіді.

  Більше інформації про програму «Підтримка ХХL» та інші актуальні пропозиції «Фінансових рішень» можна дізнатися на сайті компанії «Сингента» або в регіональних представників компанії.

   

  НаталіяСкуратівська,
  Ксенія Городецька
  ,
  відділ Фінансових Рішень, «Сингента»


   


  Схожі новини
 • Допоможуть програми «Фінансових рішень»
 • Якісне насіння — умова підвищення врожайності сільськогосподарських культур
 • Ліміт довіри від компанії «Сингента»
 • В 2013 році експорт соняшникової олії зменшився на 11%
 • «Бізон-Тех»: бути лідерами і завжди тримати перші позиції

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.