Аграрний тиждень. Україна
» » В Україні виготовили перші 7 тис. т цукру
» » В Україні виготовили перші 7 тис. т цукру

  В Україні виготовили перші 7 тис. т цукру


  Станом на 5 серпня виготовлено 7,3 тис. т цукру і працює 5 цукрових заводів.
  Новий сезон цукроваріння дещо запізнився, порівняно з минулим роком і стартував 30 серпня із запуском Томашпільського цукрового заводу.
  «Минулоріч цукрові заводи почали переробляти цукровий буряк 20 серпня, цьогорічний сезон відклався через несприятливі погодні умови. Весняні заморозки вплинули на розвиток цукрового буряку, відтак, станом на 1 вересня середній розмір коренеплодів становить 435 грам, що на 10% менше ніж минулого року. Враховуючи цей фактор, очікується падіння середньої урожайність до позначки 420-440 ц/ га», - коментує аналітик сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор» Василь Долінський.
  За його словами, оптимальний рівень опадів у західних областях України може забезпечити прогноз урожайності на рівні минулого року, проте попередній аналіз цукристості нижчий на 0,5-1%. «Найгірша ситуація склалась у Полтавській та Харківській областях, через весняні холоди та пересіви цукрові буряки втратили до 100 грам маси коренеплоду. На Харківщині та Полтавщині розташовані 20% посівних площ цукрових буряків, які складають сировинну зону для одинадцяти цукрових заводів», - пояснює Долінський.
  «Буряку істотно не вистачає вологи, в нашому регіоні не було дощів протягом 120 днів, чимала кількість просто пропала. Сподіваємось, що цього року зберемо хоча б 400 ц/га, при тому, що попередні роки збирали не менше 700 ц/га», - коментує Тимченко Микола, директор ПСП "Кисівське", Харківська обл.
  Складна для оцінки ситуація склалась і в центральних областях України, де опади випадали нерівномірно. Переважна більшість великих господарств має проблемні поля, що постраждали від нестачі опадів, проте інша частина посівів у регіоні не мала проблем з вологою.

  Нагадаємо, що на аналогічну дату минулого року працювало 8 цукрових заводів і було виготовлено 20,3 тис. т цукру.
   
  Пресс-служба "Укрцукор"


  Схожі новини
 • Аграрії засіяли більше половини площ цукрових буряків
 • Заводи завершують сезон виробництва цукру
 • Україна нарощує виробництво цукру
 • Українські цукрові заводи виробили майже 625 тисяч тонн цукру
 • В Україні вироблено цукру на 8,8% менше, ніж торік

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.