Напрацювання єдиної політики щодо забезпечення належної організації безпечного та якісного харчування в закладах освіти для органів публічної влади різного рівня – першочергова ціль на даному етапі. На цьому наголосила заступник Голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко під час семінару з підготовки представників органів місцевої виконавчої влади та самоврядування щодо належної організації харчування дітей в закладах освіти.
Семінар організований на доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука за результатами відповідної селекторної наради з проблемних питань організації харчування дітей в закладах освіти.
«Харчування дітей у школах чи садочках так чи інакше стосується більшості із нас, бо мова йде про наших дітей, онуків чи племінників. Тому кожен із нас має мати не лише професійний інтерес врегулювати це питання і вивести організацію харчування дітей у закладах освіти на якісно новий рівень, але й особистий», - заявила Ольга Шевченко.
За її словами, Глава Уряду поставив перед профільним міністерствами та керівниками областей завдання у стислі строки підготувати реалістичний план наведення порядку у сфері безпеки харчування в закладах освіти. Сьогоднішній семінар – це початок такого великого всеукраїнського діалогу, який має об’єднати представників влади всіх рівнів, громадськість та батьківські комітети для пошуку дійсно дієвих рішень.
«Це доволі складно, враховуючи серйозні законодавчі прогалини. Але нема нічого неможливого, якщо є спільна мета, одне бачення та об’єднані зусилля», - наголосила заступник Голови Держпродспоживслужби.
Також сьогоднішній семінар започатковує серію навчань для органів місцевої виконавчої влади та самоврядування з метою підвищення рівня знань в даній сфері та розуміння важливості дотримання законодавства в сфері безпечності харчових продуктів, санітарного законодавства, проведення державних закупівель товарів та послуг та укладання відповідних договорів.
Учасники зустрічі проаналізували сучасний стан забезпечення харчування дітей у закладах освіти та основні проблеми, окреслили особливості здійснення державного контролю та необхідність забезпечення впровадження системи HACCP. Також для учасників семінару для вивчення був представлений досвід організації харчування дітей у школах ряду областей, зокрема Івано-Франківщини, де за ініціативою Головного управління Держпродспоживслужби області успішно впроваджується регіональна цільова програма «Дітям Прикарпаття – якісне харчування».
Для участі в заході був запрошений кулінарний експерт та засновник проекту «Нове шкільне харчування» Євген Клопотенко, який представив учасникам семінару свою програму щодо зміни підходів до організації харчування школярів. Він висловив готовність максимально співпрацювати з органами влади різних рівнів з метою налагодження ефективної роботи в цьому напрямку.
Участь у семінарі взяли представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства освіти та науки України, Антимонопольного комітету України, Міністерства охорони здоров’я, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та її територіальних органів, місцевих органів виконавчої влади та самоврядування, експерти у сфері безпечності.