У рамках реалізації розпорядження Голови Закарпатської ОДА про регіональний план заходів щодо організації харчування дітей у закладах дошкільної та загальної середньої освіти області відбувся семінар-навчання для керівників шкільних та дошкільних установ області. Захід проходив за участі начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Закарпатській області Івана Гуледзи та фахівців структурних підрозділів Служби.
Головним питанням обговорення було впровадження системи НАССР у освітніх закладах області.
У ході обговорень Іван Гуледза, зазначив про те, що нині у навчально-виховних закладах усіх регіонів України триває активне впровадження системи контролю безпеки харчування. Закарпаття у цьому плані не виняток. За вимогами чинного законодавства, адміністрації освітніх установ зобов’язані розробити, впровадити і постійно підтримувати принципи системи HACCP. Це дасть змогу забезпечити належний контроль за виробниками та постачальниками, за якістю і безпечністю сировини та умовами її приготування у частині дотримання вимог санітарії та гігієни.
Також він наголосив, що при укладанні договорів з постачальником, адміністрації освітніх закладів слід у першу чергу звертати увагу на те, чи зареєстрований постачальник належним чином, чи наявний у нього акт обстеження Держпродспоживслужби.
На завершення свого виступу Іван Гуледза висловив сподівання, що тільки скоординованими спільними діями вдасться виробити алгоритм щодо покращення якості харчування дітей, насамперед що здійснюється за бюджетні кошти. І впровадження системи HACCP є одним з дієвих механізмів який зменшує ризики потрапляння неякісних чи небезпечних продуктів до шкільних їдалень.
Під час даного заходу учасники відзначили, що система НАССР не нова і належить до обов’язкових у рамках законодавства більшості цивілізованих країн. При цьому НАССР досить гнучка, її підходи можна застосувати до кожного об’єкта і вона гарантує безпечність продукції на всьому шляху харчового ланцюга, допомагає виявити усі критичні моменти, що здатні вплинути на безпечність кінцевого продукту та усунути шкідливі фактори.