13 грудня 2019 року фахівці Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області провели семінар-навчання на тему: «Актуальні проблеми захисту рослин у сфері насінництва та розсадництва й шляхи їх вирішення».
У навчаннях взяли участь фахівці Департаменту агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонської обласної фітосанітарної лабораторії, професорсько-викладацький склад ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет», суб’єкти насінництва та розсадництва, та інші зацікавлені суб’єкти господарювання.
Основною метою заходу було теоретичне та практичне навчання спеціалістів агропромислового комплексу, діяльність яких пов’язана з виробництвом, зберіганням, використанням, реалізацією насіння та садивного матеріалу.
Розпочинаючи навчання, начальник Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Лариса Коломієць доповіла учасникам заходу про необхідність дотримання вимог законодавства у сфері насінництва та розсадництва, охороні прав на сорти, а також розглянула питання використання ГМО у відкритих системах.
Фахівці відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби області поінформували учасників про вимоги до знищення насіння й садивного матеріалу та про порядок його ввезення/вивезення на територію країни відповідно до чинного законодавства України.
Увагу учасників привернула доповідь учня 11 класу Херсонського фізико-технічного ліцею Херсонської міськради Білоусова Олега, який розробив автоматизовану систему з елементами «штучного розуму», що полегшує процес проведення селекційних робіт в насінництві.
Окрім практичної частини навчань, учасники мали можливість закріпити вивчене на практиці. Під час практичних занять представники суб’єктів насінництва та розсадництва навчалися особливостям проведення державного нагляду (контролю) у сферах насінництва та розсадництва, визначали сажкові хвороби зернових культур та аналізували насіння й садивний матеріал на посівні й товарні якості
Наприкінці семінару-навчання учасники обговорили проблемні питання, що виникають під час здійснення діяльності суб’єктами насінництва та розсадництва, та запропонували конструктивні шляхи їх вирішення.
Подальший розвиток АПК потребує створення інноваційних технологій виробництва, післязбиральної обробки та зберігання
Докладніше