Українська зернова асоціація не підтримує рішення про збільшення на 70% тарифів «Укрзалізниці» на вантажні перевезення.
Про це наголосив президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов на спільній прес-конференції «Асоціації вітчизняних виробників виступають проти збільшення на 70% тарифів на вантажні перевезення».
За його словами, оскільки Україна зараз не може експортувати зерно через свої порти, тому вимушена використовувати порти Європи. Сьогодні ціна ячменю в румунському порту Констанци на завантаженому судні складає $240/т. Транспортування до порту Констанци сьогодні вже складає $180/т. Це означає, що аграрію, який вже почав збір врожаю, потрібно продавати свій ячмінь за $50-60/т, при собівартості вирощування $160/т. В цьому випадку виробник не отримує й 30% від своїх витрат. Як результат, в серпні місяці ніякої посівної в Україні не буде більше, а більшість агровиробників збанкрутує.
«За таких умов ми на багато років втратимо ті здобутки, які розвинули за останні 30 років в аграрній сфері, – переконаний Микола Горбачьов. – В сільській місцевості в нас проживає близько третини мешканців, які так чи інакше залежать від агровиробництва. Тому таке підвищення тарифів на залізниці матиме важкі соціальні наслідки».
Додає до проблеми здорожчання і зменшення «Укрзалізницею» нормативів проходження вагонами відстані – з 200 км до 50 км на добу, тому вантажовідправники змушені сплачувати за використання вагонів за додаткові дні простою. Не важко порахувати, якщо до західного кордону вагони раніше йшли 3 дні, то зараз це 12 днів. При цьому плата за використання вагонів «Укрзалізниця» збільшила також вдвічі. Таке підвищення плати за використання вагонів збільшує вартість транспортування зерна з $15/т до $40/т.
«Укрзалізниця» – це стратегічне підприємство, яке має можливість залучити кошти з інших джерел, зокрема за рахунок міжнародної допомоги. «Перекладати всі проблеми на український бізнес, зокрема й на агровиробників – це знищити українську економіку. Якщо ми втратимо зараз українського агровиробника, то ми втратимо не тільки більше як 50% валютних надходжень країни, а й доходи бюджету. Ми втратимо українського агровиробника дуже надовго, і потрібно буде декілька років, щоб повернути його і відновити виробництво. Соціальні наслідки для всього населення буде дуже великий», – переконаний президент УЗА.
Использование специальной техники для сельскохозяйственных задач позволяет повысить качество и сохранность сухих
Докладніше