Аграрний тиждень. Україна
» » Держпродспоживслужба приєдналася до повномасштабної роботи Інформаційних систем ринкового нагляду
» » Держпродспоживслужба приєдналася до повномасштабної роботи Інформаційних систем ринкового нагляду

  Держпродспоживслужба приєдналася до повномасштабної роботи Інформаційних систем ринкового нагляду


  У жовтні 2018 року, після 8-місячної роботи в тестовому режимі, Держпродспоживслужба та її територіальні органи розпочали повноцінну роботу в системах оперативного сповіщення про продукцію, що становить серйозний ризик та національній інформаційній системі ринкового нагляду (Інформаційні системи ринкового нагляду). Про це 7 листопада поточного року повідомив директор Департаменту захисту споживачів Держпродспоживслужби Олексій Квасніцький під час науково-технічної конференції на тему «Стандартизація, оцінка відповідності та ринковий нагляд в електротехніці. Проблеми системи державних закупівель та їх вирішення. Євроінтеграційні зрушення».

  Про це повідомляє Держспоживслужба України.

   

  Дані системи створені відповідно до Законів України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» та «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» з метою обміну між органами виконавчої влади інформацією про продукцію, що становить серйозний ризик.

  Олексій Квасніцький відзначив, що створення даних систем відбулося в рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. зокрема, з метою створення в нашій державі ефективної системи ринкового нагляду, транспарентної з системою ринкового нагляду, яка існує в ЄС.

  «Інформаційні системи ринкового нагляду мають на меті підвищення прозорості, відкритості та простежуваності організації ринкового нагляду та впровадження в українську практику роботи державних органів передового досвіду країн ЄС», - зазначив Олексій Квасніцький.

  Відповідно до законодавства, до сфери повноважень Держпродспоживслужби віднесено контроль за дотриманням 26 технічних регламентів, що становлять понад 50% видів нехарчової продукції від загальної кількості видів нехарчової продукції, щодо яких відповідними органами здійснюється ринковий нагляд.

  Схожі новини
 • Держпродспоживслужба посилить перевірки дитячих закладів на дотримання сані ...
 • Запровадження обов’язкової відеофіксації перевірок суттєво знизить ризик не ...
 • Держслужба з питань безпечності харчових продуктів запрацювала офіційно
 • Мінагрополітики підтримує ініціативу Мінекономрозвитку скасувати режим ліце ...
 • ВР встановила якісно нову систему ринкового нагляду

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.