Аграрний тиждень. Україна
» » Альто Супер - надійність і стабільність за будь-яких умов
» » Альто Супер - надійність і стабільність за будь-яких умов

  Альто Супер - надійність і стабільність за будь-яких умов  Нині один із суттєвих чинників, який регулює урожайність сільськогосподарських культур, - погодні умови. І це стосується не лише кількості продуктивної вологи і тривалості фотоперіоду. На жаль, сьогодні погодні умови перестали стримувати розвиток захворювань. Останні зими, навпаки, можна охарактеризувати як провокативні для розвитку фітопатогенів.

  Справа в тому, що для регулювання чисельності фітопатогенних мікроорганізмів потрібен триваліший, ніж 1,5 місяці, період стабільно низької температури. Тобто коливання температур допустимі, але вона повинна триматися на рівні нижче –1...–3°С. За таких умов збудники не розвиваються і перебувають у стані стійкої діапаузи. Зими 2012–2014 років, на жаль, не такі, а погодні умови минулої зими взагалі спровокували розвиток фітопатогенних мікроорганізмів, і навесні 2013 року озимі зернові вийшли з зимівлі з повним спектром інфекційних хвороб (рис.1).

   

  Рис.1. Стан озимої пшениці навесні 2013 року


  Детальний аналіз фітосанітарного стану посівів озимих зернових культур минулого року показав, що у квітні на посівах спостерігалися такі хвороби, як корeневі (фузаріозна, офіобольозна, гельмінтоспоріозна й інші) та прикореневі гнилі (ризоктоніозна, церкоспорельозна). Листковий апарат особливо сильно постраждав від розвитку комплексу мікроорганізмів під назвою снігова пліснява, із яких 80% - гриби роду Microdochium. При переході середньодобової температури повітря вище +5°С спостерігався одночасний розвиток борошнистої роси й септоріозу на озимій пшениці та сильний розвиток сітчастого й смугастого гельмінтоспоріозу на ячмені. Далі розвиток захворювань переходив з нижнього ярусу листків на верхні, підпрапорцевий, прапорцевий листок і колос. Крім уже названих, рослини уражували й інші хвороби: в кінці вегетації спостерігалося суттєве ураження колосу фузаріозами, особливо на посівах з однією фунгіцидною обробкою або там, де фунгіцидних обробок не було взагалі. Приблизні втрати урожаю від різних хвороб на озимій пшениці представлено на рис. 2.

   

   

  Рис.2. Втрати озимої пшениці від основних хвороб  Чи можна запобігти цим утратам? Коли треба вдаватися до захисних заходів у боротьбі з хворобами? Це головні питання, які нині турбують українських аграріїв. Основна причина великих утрат від хвороб - пізня діагностика розвитку збудників захворювань. Як правило, хворобу помічають на полі, коли вона вже просто впадає у вічі. В таких ситуаціях будь-які захисні заходи можуть дати тільки 25–45% ефективності, адже хвороби вже перебувають у різних стадіях розвитку, здатні швидко утворювати стадії спокою і ставати недосяжними для будь-якого, навіть найсистемнішого фунгіциду. Отже, вживати захисних заходів треба або до появи перших ознак розвитку хвороби (спираючись на короткотерміновий прогноз розвитку збудника), або при перших її ознаках. У цьому випадку захисні заходи дадуть бажану ефективність на рівні 90–95%. Відповідно планувати фунгіцидні обробки треба заздалегідь і бажано вже навесні придбати препарати з урахуванням фітопатологічного стану кожного конкретного агроценозу.

  На які фунгіциди орієнтуватися в сучасному асортименті препаратів? Чим керуватися, вибираючи фітофармакологічні засоби? І чи можна передбачити всі чинники, здатні спричинити втрату урожаю? Відповідь на останнє запитання - ні, але спробувати варто.

  Компанія «Сингента» http://www.syngenta.com/country/ua/uk/Pages/home.aspx пропонує сучасне рішення фітопатологічних проблем зернових колосових культур, перевірене часом і науковцями, - це препарат Альто Супер 330 ЕС. До складу фунгіцидуАльто Супер входять дві діючі речовини з класу триазолів: ципроконазол (80г/л) і пропіконазол (250г/л), - які впливають на біосинтез стеролу в мембранах фітопатогенних організмів. Альто Супер ефективний проти аскоміцетів, базидіоміцетів і дейтероміцетів. Препарат здатний збільшувати інтенсивність фотосинтезу в прапорцевому листку озимої пшениці, завдяки чому безпосередньо впливає на збільшення урожайності культури. Пропіконазол токсичніший для вегетативних органів грибів, ніж для генеративних, але здатний сильно пригнічувати утворення спор. Ципроконазол - один із триазолів, проникаючи в рослину, він швидко поширюється акропетально і припиняє спороутворення грибів, запобігаючи в такий спосіб дальшому поширенню патогена протягом вегетації.

  Кількість площ, на яких застосовують Альто Супер http://www.syngenta.com/country/ua/uk/cropprotection/cropprotection/fungisids/Pages/alto-super.aspx , з року в рік зростає, дедалі більше сільськогосподарських підприємств зі сталою економікою залучають його до технологічних схем як базовий, стабільний і надійний фунгіцид. Наукові установи використовують його як фоновий фунгіцид у випробуваннях різних фітофармакологічних засобів і добрив.

  Розглянемо спектр захворювань, які контролює Альто Супер. Ципроконазол високоефективний проти борошнистої роси, бурої й жовтої іржі пшениці, добрий проти інших листкових хвороб. Пропіконазол має відмінну ефективність проти борошнистої роси, септоріозу, темно-бурої і сітчастої плямистості ячменю, ринхоспоріозу, добру ефективність проти іржастих захворювань. Дві діючі речовини в одному продукті дають синергічний ефект і дозволяють отримати високий контроль усіх хвороб листкового апарату.

  Слід окремо сказати про ефективність Альто Супер проти фузаріозу, мабуть, найпоширенішої і найшкодочиннішої хвороби минулого року. Хвороба проявлялася в усі фази розвитку культури (і пшениці, і ячменю) - від кореневих гнилей до фузаріозу колосу (рис.3). Крім того, дані фітосанітарної експертизи партій насіннєвого матеріалу й фітосанітарного моніторингу посівів озимої пшениці осені 2013року та погодні умови зимового періоду свідчать, що хвороба вже актуальна на посівах озимих зернових культур, а отже, розвинеться і пошириться у вегетаційний період 2014року. За даними діагностичних центрів компанії «Сингента», фітосанітарна експертиза показала ураженість насіння озимої пшениці грибами роду Fusarium spp. в середньому від 31,5 до 76,6%, ячменю озимого - від 7,0 до 39,0%. Це дуже високі показники, які свідчать про можливість епіфітотійного розвитку зазначених патогенів. Чи можливо за допомогою препаратуАльто Супер захистити майбутній урожай і зберегти його кількість, а головне - якість, на останньому, максимально критичному періоді розвитку культури? Відповідь так, але... І це «але» дуже важливе.

  Ми однозначно можемо ефективно захистити колос від фузаріозу, головне - своєчасно провести обробку. Обробляти посіви зернових культур препаратом Альто Супер треба на самому початку цвітіння. Коли на поодиноких рослинах щойно з’явилися перші квіточки, обробка буде своєчасною і дозволить захистити колос від грибів роду Fusarium, а будь-яка затримка працюватиме на користь патогена.

   

  Рис.3. Фузаріоз колосу озимої пшениці


  Підіб’ємо підсумки. Використовуючи Альто Супер для захисту зернових колосових культур від хвороб, ми отримуємо кілька переваг: швидкий стоп-ефект, який попереджує епіфітотію, лікувальний ефект проти хвороб, зараження якими вже відбулося, тривалий захист рослини від усіх листкових хвороб. Альто Супер можна застосовувати під час весняних і так само літніх обробок зернових культур, які дадуть максимальну окупність витрат і бажаний фунгіцидний ефект.

   

  C. ЧОНІ, технічний партнер з підтримки та розвитку фунгіцидів, протруйників насіння зернових культур, компанія «Сингента»

     Схожі новини
 • Альто Супер - надійність і стабільність за будь-яких умов
 • Зберегти озиме поле
 • Універсальний протруйник
 • Фітосанітарний стан та прогноз розвитку шкідливих організмів у 2011 році
 • ВІД КІЛЬКОСТІ ДО ЯКОСТІ

 • Додати комментар

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.